Reuters/Peter Cziborra

VIDEO City ostvario povijesni učinak, Gvardiol i Kovačić odigrali cijelu utakmicu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 16.03.24. | 20:39

Rutinski prolaz u polufinale FA Cupa

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u polufinale ovosezonskog engleskog FA Cupa nakon što su na svom Etihad stadionu bili bolji od Newcastlea s 2-0.

Manchester City je time postao prva momčad u povijesti koja se po šesti put u nizu plasirala u polufinale ovog uglednog natjecanja. Junak u pobjedi Cityja bio je portugalski nogometaš Bernardo Silva koji je tijekom prvog poluvremena postigao oba pogotka. Događali su se oni u 13. i 31. minuti, a u oba slučaja nakon udarca je lopta pogađala obrambene igrače Newcastlea i pritom mijenjala smjer.

Golove pogledajte OVDJE (Arenasport)

U nastavku susreta mogao je Manchester City postići još nekoliko pogodaka, ali prvenstveno Haaland nije bio posebno inspiriran ove subote. Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol bili su u udarnoj momčadi Cityja te su odigrali cijelu utakmicu.