Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 05.03.16. | 18:33

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je West Ham hrvatskog trenera Slavena Bilića u 29. kolu Premiershipa!

Bilićevi 'Čekićari' su na gostovanju kod Evertona gubili 2:0 golovima Lukakua i Lennona u 13. i 56. minuti, a još k tome i Lukaku u 69. minuti nije iskoristio penal. Činilo se u tim trenucima da će momčad Slavena Bilića upisati sedmi poraz ove sezone. Ali u razmaku od samo tri minute - u 78. i 81. minuti je West Ham stigao do izjednačenja, a potom je Payet u 90. minuti zabio za konačnih 3:2 i treće uzastopno slavlje Bilića u engleskom prvenstvu. Payet se potvrdio kao najbolji igrač londonske momčadi, za koju ove sezone ima nevjerojatan učinak. U 22 utakmice je kombinirano zabio ili asistirao za 15 golova. Domaćini su od 34. minute bili s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Mirallas.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x3w2ibh" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x3w2ibh_all-goals-hd-everton-2-3-west-ham-05-03-2016_sport" target="_blank">All Goals HD - Everton 2-3 West Ham - 05-03-2016</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mundoespn" target="_blank">mundoespn</a></i>

Zadržali su tako 'Čekićari' priključak za četvrtoplasiranim Manchester Cityjem. Imaju utakmicu više i samo bod zaostatka za 'Građanima', koji su danas bili vrlo uvjerljivi u domaćem dvoboju protiv fenjeraša Aston Ville. Slavili su s 4:0 i to golovima na otvaranju drugog poluvremena. U razmaku od samo 18 minuta, pala su sva četiri pogotka. Zabijali su Toure, pa dvaput Aguero i onda Sterling.

Chelsea je na svom terenu bio nadomak nastavka pobjedničke serije u Premiershipu u dvoboju protiv Stoke Cityja, ali su gosti na kraju uzeli bod odigravši 1:1. Traore je u 39. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo domaćine u vodstvo i kada se činilo da će 'Bluesi' ubilježiti četvrti uzastopni prvenstveni trijumf, Diouf je pet minuta prije kraja iskoristio nepažnju Chelseajeve obrane i poentirao za konačnih 1:1.

Newcastle je kod kuće izgubio od Bournemoutha s 3:1, a Southampton i Sunderland su podijelili bodove. Susret je završio 1:1, a golovi su pali u samoj završnici. Defoe je u 88. bio precizan za vodstvo gostiju, a onda je u sudačkoj nadoknadi van Dijk zabio za bod. 'Sveci' su inače, od 79. minute bili bez Fontea koji je dobio izravni crveni karton.

29. kolo, Premiership, rezultati:

Chelsea - Stoke City 1:1 (Traore 39'/Diouf 85')
Everton - West Ham 2:3 (Lukaku 13', Lennon 56'/Antonio 78', Sakho 81', Payet 90')
Manchester City - Aston Villa 4:0 (Toure 48', Aguero 50', 60', Sterling 66')
Newcastle - Bournemouth 1:3 (Perez 80'/Taylor 28' AG, King 70', Daniels 90+2')
Southampton - Sunderland 1:1 (van Dijk 90+3'/Defoe 85')
Swansea - Norwich 1:0 (Sigurdsson 61')