Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 14.12.15. | 22:01

Nogometaši Bešiktaša su u velikom gradskom derbiju u 15. kolu turskog prvensstva s 2:1 pobijedili Galatasaray i vratili se na prvo mjesto ljestvice.

Istanbulski su 'Orlovi' posljednji put slavili protiv Galatasarayja 30. travnja 2011. godine i tada je bilo 2:0. Od tada su igrali još deset puta, a Galatasaray je bio uspješniji sedam puta, a ubilježena su i tri remija.

Dodatna draž večerašnje pobjede je činjenica da su domaćini do slavlja došli nakon preokreta i velikog kiksa golmana Guvenca.

Na kraju je ipak junak Bešiktaša bio Tore, koji je u 74. minuti uspio osigurati vrijednu pobjedu.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x3i3uib" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x3i3uib_tore-goal-besiktas-2-1-galatasaray-14-12-2015_sport" target="_blank">Tore Goal - Besiktas 2-1 Galatasaray - 14-12-2015</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/Gol-Live" target="_blank">Gol-Live</a></i>

Spasio je tako svog čuvara mreže Guvenca, koji je nevjerojatnim kiksom u 54. minuti omogućio Sneijderu da se upiše u strijelce.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x3i3zed" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x3i3zed_wesley-sneijder-goal-besiktas-0-1-galatasaray-14-12-2015_sport" target="_blank">Wesley Sneijder Goal ~Besiktas  0-1 Galatasaray...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/kadimdiyar" target="_blank">kadimdiyar</a></i>

Ipak, samo dvije minute kasnije je Gomez povukao loptu, krenuo sam u napad i udarcem s više od 20 metara, prevario Muslera.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x3i3syv" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x3i3syv_mario-gomez-goal-besiktas-1-1-galatasaray_sport" target="_blank">Mario Gomez Goal | Beşiktaş 1-1 Galatasaray</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/football-zone" target="_blank">football-zone</a></i>

Do tada je gostujući golman radio prava čuda na golu i obranama je frustrirao domaće igrače, posebice Gomeza, koji je na sve načine pokušavao zatresti mrežu.