Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 21.12.16. | 22:10

Veliki derbi Bundeslige, pripao je Bayernu.

U 16. kolu njemačkog prvenstva čekao nas je veliki derbi između vodećih momčadi Bundeslige, Bayerna i prave ovosezonske senzacije, Leipziga. 'Zube su pokazali' Bavarci, koji su slavili s 3:0 u Münchenu, a sva tri pogotka postigli su u prvom poluvremenu i pokazali tko je gazda u Njemačkoj.

Nije Bayern imao milosti pred svojim navijačima, a da nije povukao malo kočnicu u drugom poluvremenu, pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Domaćini su od prve minute pokazali da su jako motivirani za uzimanje skalpa gostima i mrežu Leipziga je načeo Alcantara u 17. minuti, uhvativši odbijanac nakon stative Lewandowskog.

Osam minuta kasnije na 2:0 povisuje Alsonso, a točku na 'i' s bijele točke postavlja Lewandowski u 45. minuti, poslije neopreznog prekršaja gostujućeg golmana. Prije toga, gosti su u 30. minuti ostali s igračem manje jer je izravni crveni karton dobio Forsberg nakon rušenja Lahma.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao, a Bayern je jesen zaključio na vrhu Bundeslige sa 39 bodova, Leipzig je ostao na 36.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x55yexb" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x55yexb_all-goals-highlights-hd-bayern-munich-3-0-rb-leipzig-21-12-2016_sport" target="_blank">All Goals &amp; Highlights HD - Bayern Munich 3-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/Gol-Live" target="_blank">Gol-Live</a></i>

Što se ostalih utakmica tiče, spomenimo da je Hertha s 2:0 svladala Darmstadt golovima u drugom poluvremenu, uz sjajan pogodak Plattenhardta iz slobodnog udarca i tako stigla na četvrto mjesto ljestvice.

Hoffenheim je kod kuće odigrao neriješeno s Werderom, 1:1, iako je do same završnice imao pobjedu u rukama. Andrej Kramarić je u igru ušao u 67. minuti.

Bodove su podijelili i Koln i Bayer Leverkusen, također odigravši 1:1. Tin Jedvaj je grijao klupu kod gostiju.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x55yc1k" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x55yc1k_marvin-plattenhardt-goal-hd-hertha-bsc-1-0-darmstadt-98-21-12-2016_sport" target="_blank">Marvin Plattenhardt GOAL!!! HD - Hertha BSC 1-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/Video-Sports" target="_blank">Video-Sports</a></i>