REUTERS/Juan Medina

VIDEO Barça slomila Budimirovu Osasunu i ovjerila finale s Realom

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.01.24. | 22:06

Za Osasunu je cijeli susret igrao hrvatski napadač Ante Budimir

U finalu 40. izdanja španjolskog nogometnog Superkupa igrat će branitelj naslova Barcelona i Real Madrid.

Barcelona je u polufinalnom ogledu igranom na KSU stadionu u Ryadu porazila Osasunu sa 2-0, dok je Real Madrid još u srijedu nakon produžetaka pobijedio Atletico Madrid sa 5-3.

Barca je stigla do vodstva u 59. minuti golom poljskog napadača Roberta Lewandowskog (VIDEO, Arena Sport), a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Lamine Yamal (VIDEO, Arena Sport) u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Za Osasunu je cijeli susret igrao hrvatski napadač Ante Budimir koji je imao dvije lijepe prilike. U 39. minuti se sjajno riješio svog čuvara, izašao ispred Inakija Pene, ali je Barcin vratar odlično reagirao.

Budimir je zaprijetio i u 78. minuti, ali je Pena još jednom bio spreman.

U prvom polufinalu Real Madrid je u srijedu nakon produžetka pobijedio gradskog suparnika Atletico sa 5-3.