Screenshot Sportklub

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 18.02.24. | 17:56

Novi kiks za Šutala i društvo...

Nogometaši Ajaxa remizirali su protiv NEC Nijmegena 2-2 u nadmetanju 22. kola nizozemskog prvenstva, a unatoč tome što su gosti sedmoplasirana momčad, ovaj rezultat može se smatrati novim kiksom Kopljanika, s obzirom da su imali prednost sve do pete minute sudačke nadoknade.

Ajax je poveo golom sjajnog Briana Brobbeyja u sedmoj minuti, a s rezultatom 1-0, momčadi su otišle na poluvrijeme.

Momčad NEC-a stigla je do izjednačenja u 61. minuti kada je autogol zabio 17-godišnji Jorrel Hato. Riječ je o lijevom bočnom braniču koji je iz prvog sastava izbacio Bornu Sosu.

Brobbey se u 79. minuti našao u ulozi asistenta, a zabio je Carlos Borges za novu prednost domaćih. Činilo se tada kako će slavni nizozemski klub upisati novu pobjedu, međutim dogodio im se novi šok.

U petoj minuti sudačke nadoknade pogodak je zabio Rober Gonzalez nakon nespretne reakcije obrane Ajaxa u šesnaestercu.

Pogotke pogledajte OVDJE (Sportklub).

Josip Šutalo bio je jedini od Hrvata koji je upisao nastup za Ajax, dok je Borna Sosa bio na klupi, a Jakov Medić se nije našao u zapisniku za ovu utakmicu. (G)