tefanos Kyriazis / ipa-agency.n/IPA

VIDEO AEK imao dva gola viška, ali je na koncu uzeo tek bod u velikom derbiju

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 07.04.24. | 22:19

Panathinaikos je na gostovanju pobijedio Aris s 2-0

U derbiju četvrtog kola Lige za prvaka grčkog nogometnog prvenstva AEK i PAOK su odigrali 2-2, što je iskoristio Panathinaikos i gostujućom pobjedom 2-0 protiv Arisa vratio se u borbu za naslov prvaka.

Sudar aktualnog prvaka AEK-a i lidera prvenstva PAOK-a pružio je odličan nogomet, AEK je vodio 2-0, ali su gosti uspjeli izjednačiti zadržavši bod više pred najbližim pratiteljem.

Atenski sastav je poveo u 30. minuti golom Mijata Gaćinovića, a na 2-0 povećao je Nordin Amrabat u 49. minuti. Abdul Baba je smanjio u 62. minuti, a konačnih 2-2 postavio je Magomed Ozdoev u 89. minuti.

Golove pogledajte OVDJE (Sportklub)

Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za AEK, baš kao i Dominik Kotarski na suprotnim vratima.

Remi AEK-a i PAOK-a iskoristio je Panathinaikos koji je na gostovanju pobijedio Aris sa 2-0. Golove za goste zabili su Andraž Šporar (62) i Jakub Brabec (90+2).

Pogotke pogledajte OVDJE (Sportklub)

Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za goste, a Neven Đurasek je kod Arisa ušao u igru 73. minuti.

Naslovu prvaka još uvijek se nada i Olympiakos koji je na gostovanju pobijedio Lamiju sa 5-1.

Za pirejski sastav strijelci su bili Stevan Jovetić (22), Ayoub El Kaabi (26-11m, 85), Kiriakos Papadopoulos (45+1-ag) i Giorgos Kornezos (81-ag), dok je za domaći sastav zabio Toshio Lake (88).

Šest kola prije kraja prvenstva PAOK vodi sa 67 bodova, AEK ima 66, Panathinaikos 65, a Olympiakos 63 boda. Aris je peti sa 48 bodova, dok je Lamija šesta sa 34 boda.