Vida igrač utakmice – sjajnim potezom spasio tri boda u gradskom derbiju (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 02.12.18. | 20:45

Vrijedna pobjeda turskog velikana.

U 14. kolu turske Super lige, nogometaši Bešiktaša slavili su na svom terenu u jednom od najvećih gradskih derbija Europe. Domaćini su na svome Vodafone Parku u Istanbulu pobijedili Galatasaray rezultatom 1-0 i time preskočili Galatu na trećem mjestu ljestvice. Gosti imaju jednak broj bodova, ali lošiju gol-razliku i omjer u međusobnom ogledu te se nalaze na četvrtom mjestu.

Pobjednički pogodak zabio je Adem Ljajić u 18. minuti utakmice, a posebno se iskazao Domagoj Vida igrom u obrani. Prema specijaliziranom statističkom portalu WhoScored, hrvatski reprezentativac je zaradio ocjenu 7,9 i stekao je titulu najboljeg igrača utakmice.

Jedan od detalja kojim je zaslužio tu titulu dogodio se u drugom poluvremenu kada su gosti bili u izglednoj situaciji za izjednačenje, ali Vida 'kulerskim' potezom čita namjeru protivničkog napadača i mirno oduzima loptu za novi napad svoje momčadi, u stilu Paola Maldinija.

(Foto: Reuters/Whoscored)