Armin Durgut/PIXSELL

Velež do senzacionalne pobjede protiv AEK-a, Feyenoord nije uspio slaviti na Kosovu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 22.07.21. | 22:58

Riječani, ako prođu Gziru, praktički već sad znaju da će njihovo sljedeće gostovanje biti u Škotskoj.

Utakmica i golova ’kao u priči’, drugo pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu nije razočaralo.

Svakako je jedno od najvećih iznenađenja današnjeg dana pobjeda Veleža koji je slavio u utakmici protiv favoriziranog AEK-a rezultatom 2:1.

Gosti su očekivano poveli već u 12. minuti preko Ansarifarda, ali to je praktički bilo sve što su napravili na današnjem susretu.

Prvi pogodak na utakmici pogledajte OVDJE

Velež je odigrao sjajno od prve do posljednje minute, bili su bolji takmac, naročito u prvih 45 minuta, a da ih veličina AEK-a nije impresionirala vidjelo se i po njihovoj reakcij budući da su pogodak izjednačenja zabili svega dvije minute nakon što su gosti poveli. Pogodak Pršeša je u najmanju ruku senzacionalan, a kako je to izgledalo pogledajte OVDJE

U drugom poluvremenu zabio je Zajmović na asistenciju Čosića u 52. minuti za potpuni preokret, a gosti do kraja nisu uspjeli doći do poravnanja. Igrali su kvalitetan nogomet, nadigravali su se s kvalitetnijim protivnikom te su u konačnici potpuno zasluženo slavili.

Pogodak Zajmovića pogledajte OVDJE

Nakon pobjede protiv Borussije Dortmund 1987. godine, ovo je vjerojatno najveća pobjeda kluba koji je bio jedan od najvećih u bivšoj državi. Izgleda da im žuto-crni odgovraju, neovisno je li riječ o BVB-u ili AEK-u.

Treba istaknuti i domaću pobjedu Partizana protiv Dunajske Strede za koju su 74, odnosno 75 minuta odigrali Marko Divković i Andrija Balić.

Crno-bijeli su slavili minimalnim rezultatom, a pogodak odluke postigao je Lazar Marković u 19. minuti na asistenciju Danila Pantića.

Pogodak odlukle nekadašnjeg veznjaka Liverpoola pogledajte OVDJE

Najveći rezultat u povijesti kosovskog nogometa danas je ostvarila Drita koja je na domaćem terenu odigrala utakmicu bez pogodka protiv moćnog Feyenoorda.

Za kraj, spomenimo kako su nogometaši Rijeke, ako na Rujevici završe posao protiv Gzire, praktiči već sad saznali da će svoju sljedeću europsku utakmicu igratoi u Škotskoj. Naime, bolji iz ogleda Rijeke i Gzire ide na boljeg iz dvoboja Hiberniana i Santa Colome, a u susretu u kojem smo vidjeli jednak broj crvenih kartona kao i pogodaka, škotski je sastav slavio rezultatom 3:0

PREOSTALI REZULTATI

Arda – H. Beer Sheva 0:2 (Bareiro 52', Micha 78')

HB Torshavn – Budućnost 4:0 (Przybylski 45', 47', Petersen 58', Johansen 66')

Shkupi – Santa Clara 0:3 (Rwarubyaye a.g. 30', Carvalho 49', Cotsinha 90'+3')

Basel – Partizani 3:0 (Stocker 43', 80', Arthur 52')

FCSB – Shakhtar K. 1:0 (Cordea 38')

Gent – Valerenga 4:0 (Bruno 11', Tissoudali 39', Odjidja-Ofoe 56', Malede 88')

Lrne – Aarhus 2:1 (McDaid 3', Jarvis 30' – Ammitzboll 85')

Sutjeska – M. Tel Aviv 0:0

Aberdeen – Hacken 5:1 (Considine 28', Ferguson 45', 53', Ramirez 84', McLennan 90'+3' – Jeremejeff 59')

Linfield – Borac Banja Luka 4:0 (Newberry 2', Manzinga 25', Mulgrew 75', Callacher 90'+2')

Dundalk – Levadia 2:2(Patching 3', McMillan 27' – Vastsuk 2', 19')

Hafnarfjordur – Rosenborg 0:2 (Holse 61', Islamović 71')

Ujpest - Vaduz 2:1 (Stieber 7', Tallo 64' – Cicek 81')

Valur – Bodo/Glimt 0:3 (Saltnes 40', Berg 51', 55')