Sanjin Strukic/PIXSELL

Varaždin zabio dva gola na Maksimiru i uzeo bod prvaku, ozlijedio se Gvardiol (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 12.05.21. | 20:04

Krznarova momčad olako je shvatila svojeg današnjeg protivnika.

Nogometaši Varaždina kreirali su najveće iznenađenje 34. kola 1. HNL osvojivši bod na Maksimiru protiv novog/starog prvaka Dinama. Konačan rezultat bio je 2:2, a junaci u redovima gostiju bili su Elezi i Herrera.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu te su stigli do vodstva već u devetoj minuti. Pogodak je zabio Ivanušec, a njemu je prethodila jako lijepa akcija koju možete pogledati u nastavku – 1:0

U 17. minuti, Mario Gavranović, propustio je veliku priliku. Sve je dobro napravio, ali kad je trebao završiti akciju, sa svega pet metara šalje loptu ravno u Zeleniku.

Gosti su prvu pravu priliku imali u 22. minuti kad je tukao Elezi, ali to nije ni približno zabrinulo Damira Krznara kao ono što se dogodilo četiri minute kasnije. Gvardiol je krivo stao, izvrnuo zglob te je uz bolnu grimasu napustio teren. Umjesto njega, u igru je ušao Dino Perić.

U 34. minuti, gosti stižu do izjednačenja. Konfuziju u domaćoj obrani koristi Elezi koji lijepom parabolom vara Livakovića koji je bio bijesan na inertnost svoje obrane – 1:1

Svega šest minuta kasnije, domaćin ponovno vodi. Majer je izveo korner, lopta ide ravno na glavu Perića koji lijepo poentira – 2:1

Gosti su pružili dobar otpor, ali na predah se ipak otišlo s vodstvom domaćeg sastava.

U nastavku, prva prava prilika ujedno je bila i pogodak. Elezi šalje loptu za Obregona, on izmiče pažnji domaće obrane, lijepom loptom pronalazi sunarodnjaka Herreru koji rutinski zabija za izjednačenje – 2:2

U nastavku nije bilo previše zbivanja. Gosti su se fokusirali na obranu, napadi domaćeg sastava bili su jalovi, a jedino važno spomena bio je debi Ivana Šaranića koji je na najljepši mogući način proslavio svoj 18. rođendan.

Do kraja susreta jednu dobru priliku zapucao je Gavranović, a ovaj bod je od velike važnosti za Varaždin u borbi za ostankom u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

U sljedećem kolu Varaždin dočekuje Rijeku, dok Dinamo očekuje teško gostovanje u Gorici.