
Varaždin je imao 2-0, pregršt šansi, a onda se ukazao Arber Hoxha!
Vrijeme Čitanja: 4min | pet. 28.07.23. | 21:56
Drugo kolo otvoreno je sjajnom utakmicom između Varaždina i Slaven Belupa u kojoj smo vidjeli četiri pogotka.
Sjeverno-hrvatski derbi opravdao je svoja očekivanja. U prvom dijelu Varaždin je iskoristio obje prilike i na odmor otišao s prednosti od 2-0. Domaćini su nastavku napadali, stvorili pregršt šansi protiv gostujućeg sastava koji je izgledao kao 'razbijena vojska'. No, u posljednjih 10 minuta Slaven Belupo vratio se iz ponora. A osoba koja ih je iz njega izvukla je Arber Hoxha. Kosovski napadač prvo je sjajno pogodio za 1-2, a onda i izborio jedanaesterac kojeg je realizirao Benedik Mioč za konačnih 2-2 i po bod sa svake strane.
Oba kluba na teren su izašla u novim garniturama dresova, Varaždin u 'retro' bijelo-plavo-bijeloj kombinaciji, a Slaven Belupo u fluorescentno žutoj. Što se udarnih sastava tiče, iz najavljene postave Varaždina ispao je Igor Postonjski koji se ozlijedio neposredno prije početka utakmice, a Ricardo Moniz napravio je dosta izmjena u odnosu na prvo kolo prvenstva protiv Osijeka, između ostalog, formaciju 3-4-3 promijenio je u 4-3-3.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+
No, nizozemskom treneru ta 'rošada' nije pomogla. Farmaceuti su, kao i u prvom kolu u Opus Areni, primili gol na samom otvaranju utakmice. Dimitar Mitrovski perfektno je lijevom nogom izveo slobodni udarac s nekakvih 25 metara i pogodio 'kut' kojeg je trebao čuvati Antun Marković.
Varaždin je bio taj koji je kontrolirao utakmicu, držao loptu u svojim nogama, no Farmaceuti nisu bili bezopasni, dapače, posebno opasan bio je Arber Hoxha koji je prvo pucao glavom, a u 24. minuti našao se u matnoj situaciji, no lopta je prvo pogodila Pëllumbija, a onda je Oliver Zelenika u padu skinuo opasnu šansu Farmaceuta.
Gosti nisu iskoristili svoju priliku, ali domaćini jesu. U 28. minuti Michele Šego dodao je do Frana Brodića koji je krenuo u polukontru, trčao je i trčao, a Farmaceuti mu nisu izlazili u blok. Rezultat te akcije je lijepi pogodak Brodića udarcem s 20-ak metara od nemoćnog Markovića.
U posljednjih 15-ak minuta prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, Varaždin je suvereno kontrolirao dvoboj, a Farmaceuti su pokušavali iz kontri i polukontri. No, svi udarci, izuzev onog Hoxhe u 24., bili su jalovi i bezopasni za Zeleniku. Domaćini su na odmor otišli sa sigurnom prednosti od 2-0.
Varaždinci su mogli riješiti pitanje pobjednika u prvih 10-ak minuta nastavka, no udarac Šege prohujao je kraj lijeve vratnice, a onda je Marković s dvije bravurozne intervencije prvo obranio udarac Šege s distance, a onda i Brodića s nekakvih 10-ak metara. Za razliku od prvog dijela, kada su Farmaceuti još i znali stići do kaznenog prostora Varaždina, gosti su u nastavku utakmice bili potpuno bezopasni. U redovima domaćina posebno raspoložen bio je Šego koji je prijetio udarcima s desne strane, iz slobodnjaka, glavom...
Slaven je djelovao kao da se predao, što je utakmica više odmicala to su Varaždinci stvarali više šansi. Naprosto je nevjerojatno kako u 78. minuti danas odlični Brodić nije uspio realizirati lijepu akciju Varaždinaca...
U tim trenucima činilo se kao da se čeka treći gol Varaždina, a onda, od nikud, najopasniji Farmaceut uzeo je stvar u svoje noge. Arber Hoxha primio je loptu na lijevoj strani, 'slomio' Kolarića i s ruba kaznenog prostora poslao loptu u kut Zelenikinog gola. Slave Belupo se vratio u život!
Kažu da je 2-0 najgori rezultat u nogometu, kažu da ako ne zabiješ, primiš. Obje nogometne floskuletine odbile su se Varaždinu o glavu. Hoxha je ponovno 'slomio' Kolarića koji ruši ruši kosovskog napadača. Benedik Mioč stavio je loptu na kreč, poslao Zeleniku u jednu stranu, a loptu - po sredini! Slaven se u razmaku od pet minuta u potpunosti vratio iz ponora.
Sada je Varaždin izgledao kao 'razbijena vojska'. Farmaceuti su bacili sve karte u napad, prijetili su Ante Crnac, onda i sveprisutni Hohxa, ali golova više nije bilo. Sjajan derbi sjeverne Hrvatske završio je s bodom na svakoj strani.
Varaždin - Slaven Belupo 2-2
Stadion: Gradski stadion Varaždin, Gledatelja: 1007
Strijelci: 1-0 Mitrovski (5.), 2-0 Brodić (28., Šego), 2-1 Hoxha (81.), 2-2 Mioč (86.-11m)
Glavni sudac: Ante Čulina (Zagreb), pomoćnici: Luka Pušić, Dario Kolarević (Zagreb); VAR: Ivan Bebek (Rijeka), AVAR: Ivan Vučković (Zagreb)
Žuti kartoni: Belcar 27. (Varaždin)
Varaždin (4-2-3-1): Zelenika - Kolarić, Jelenić, Pellumbi, Boršić - Pilj (od 72. Lusavec), Belcar (od 89. Pajić) - Mitrovski (od 72. Banovec), Brodić, Šego (od 89. Vuk) - Vukušić (od 69. Domjanić)
Slaven Belupo (4-3-3): Marković - Bosec, Račić (od 80. Boras), Međimorec, Martinaga - Mađarić (od 56. Hlevnjak), Marina, Mioč - Crncac, Ortiz (od 87. Manaj), Hoxha
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
eKošarka
Baseball
Stolni Tenis
Counter Strike
Dota
Snooker
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.