VAR u dva navrata poništio golove Peruu s igračem više i spasio „Vinotintu“ (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 15.06.19. | 23:01

Oduzeo je sveukupno sedam minuta, ali rezultat je bio regularan.

U prvom kolu Copa Americe, u skupini A, nakon što je domaćin Brazil pobijedio Boliviju (3-0), reprezentacija Perua uzela je tek bod protiv Venezuele.

Pišemo 'tek bod', jer su Peruanci bili kudikamo kvalitetnija momčad na travnjaku. Prijetili su preko Guerrera, Cueve, Farfana i ostatka ekipe, a poništen im je pogodak čak u dva navrata i to putem VAR snimke.

Prvo je u sedmoj minuti Gonzales zabio za 1-0, ali pregledom VAR-a opravdano je utvrđeno da je napadač Perua bio u zaleđu. Drugi put je tehnologija spasila 'Vinotintu' – što znači crno vino, zbog boje dresa Venezuelanaca – u 64. minuti. Ponovno je momčad Garece bila u velikoj prilici desetak minuta kasnije kada su u dva navrata gađali stativu, ali i tada su bili u nedozvoljenoj poziciji.

U konačnici, nije im pomogao ni crveni karton Magoa dvadesetak minuta prije kraja utakmice.

Sveukupno je VAR 'uzeo' preko sedam minuta vremena igre, dok je kolumbijski sudac Roldan uspio doći do odluke, ali na kraju je najbitnije da je utakmica bila regularna.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/wwRy" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/WRWr" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">Nice touch in the Copa America... referee is wired to sound and you can hear what he says to VAR</p>&mdash; Gabriele Marcotti (@Marcotti) <a href="https://twitter.com/Marcotti/status/1139942942100115456?ref_src=twsrc%5Etfw">June 15, 2019</a></blockquote>

Copa Americaperuanska nogometna reprezentacijavenezuelanska nogometna reprezentacija