Tijek utakmica: Malta - Hrvatska 0:1, Italija - Norveška 2:1

Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 13.10.15. | 22:32

Hrvatska na Malti igra posljednju utakmicu kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo sljedeće godine u Francuskoj i treba joj pobjeda, kao i da Italija ne izgubi od Norveške. Tekstualni prijenos dvoboja iz La Valette i Rima pratite na našem portalu od 20:45.

90+3' Gotovo je! Hrvatska je pobijedila 1:0 na Malti i zahvaljujući 2:1 slavlju Italije nad Norveškom izborila je izravan plasman na Euro!

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

83' Ulazi Olić, igru napušta Pjaca.

82' GOOOOOOOLLLLL! Italija vodi 2:1 protiv Norveške! Strijelac je Pelle!

75' Effionga je zamijenio Mifsud, a mijenja i Čačić, umjesto Rakitića ubacuje Brozovića.

74' Effiong je ponovno pobjegao Vidi, ali sudac je svirao zaleđe.

74' GOOOOOOLLL!!! Italija je izjednačila protiv Norveške! Strijelac je Florenzi!

65' Kakva nesmotrenost naših! Vida je neoprezno propustio Effionga, koji se brzo sjurio prema Subašiću, ali je hrvatski čuvar mreže ipak bio brži i stigao je prije do lopte.

61' Pratimo i što se događa u Rimu, ali za sada nema dobrih vijesti za naše. Italija pokušava, Norvežani se brane, ali lopta neće u gol i to nikako ne odgovara Hrvatskoj.

60' Čačić je napravio prvu izmjenu. Umjesto Kalinića je u igru ušao Kramarić.

59' Odlična prilika za naše. Pjaca je u petercu namjestio loptu za Perišića, ali izbacuju domaćini u korner.

54' Hrvatska nije u istom ritmu krenula u nastavak susreta. Zasad bez prave prilike.

49' Zaprijetili su i domaćini. Subašić je siguran na neloš pokušaj Faille.+.

47' Slobodan udarac Rakitića, no neće biti ništa od ovog pokušaja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi 1:0 na Malti, a prednost je mogla biti uvjerljivija jer su naši imali nekoliko vrlo dobrih prilika, no samo je jedna završila u mreži domaćina. No, malo će nam to značiti ako Italija ne uspije uzeti barem bod protiv Norveške, koja vodi u Rimu s također 1:0.

45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade na Malti.

43' Odličan prodor Perišića koji je pronašao Perišića, ali nije uspio strijelac prvog pogotka prevariti Hogga.

39' Italija pokušava doći do izjednačenja protiv Norveške, ali za sada neuspješno. Pokušavaju Pelle i Soriano, upuutili su Talijani čak osam udaraca prema golu gostiju, no lopta neće u mrežu. Nama nikako ne odgovara takav ishod utakmice u Rimu.

38' Badelj je dobio žuti karton.

36' Domaćini su u kratkom razdoblju izborili dva kornera, no nema veće opasnosti za naša vrata.

30' Pjaca je sada pokušao ali puca preko gola! Drugi pogodak visi u zraku!

25' GOOOOOLLLL! Hrvatska vodi na Malti 1:0. Strijelac je Perišić! Pjaca je ubacio loptu, Perišić je bio najbrži i prevario je obranu domaćina i Hogga za važno vodstvo!

24' GOOOOOLLLLL! Norveška je zabila pogodak Italiji! Tettey je bio precizan za vodstvo 1:0. Praktički iz prvog udarca na gol su Norvežani došli do vodstva. Izveli su slobodan udarac i Tettey je uspio svladati Buffona.

22' Domaćini su tražili penal zbog kontakta Effionga i Subašića na gol liniji, ali sudac se nije oglasio.

20' Perišić je sada bio u prilici s pet metara ali nije stigao na dodavanje Srne.

16' Pratimo i što se događa u Rimu. Tamo zasada na susretu Italije i Norveške mreže miruju, iako su domaćini imali nekoliko prilika za dolazak u vodstvo.

16' Rakitić je imao dvije prilike, prvo iz kornera, pa potom u sljedećoj akciji, ali zasad nema dovoljne preciznosti u našim redovima.

14' Odvažili su se i Maltežani, no nema veće opasnosti za Subašića jer nakon lijepe akcije pucaju daleko iznad gola.

13' Nastavlja se pritisak naših nogometaša. Sada je u prilici bio Perišić, koji je pokušao iskoristiti ubačaj Rakitića, ali i on puca neprecizno preko gola.

10' Odlična prilika Hrvatske! Kalinić je pobjegao domaćinima i opalio, ali ravno u golmana Malte. Pokušao je i odbijanac poslati u mrežu domaćina, ali je bilo previsoko.

8' Vraćamo se na Maltu. Naši dugim loptama pokušavaju zaprijetiti domaćinu, ali zasad bez uspjeha.

5' Italija ponovno prijeti Norvežanima, Soriano je pucao s 20-ak metara, ali lopta ide iznad gola.

4' Kao što smo i očekivali, domaćini su sve snage bacili u obranu i Hrvatska će se morati dosta pomučiti da dođe u priliku za vodstvo.

2' Italija je u drugom susretu naše H skupine zamalo već rano povela, ali je Pelle glavom s desetak metara neprecizno pucao nakon ubačaja De Sciglija.

1' Počele su utakmice na Malti i u Italiji.

Izabranicima Ante Čačića treba pobjeda kako bi zadržali šanse za vizu za Francusku i izbjegavanje dodatnih kvalifikacija, ali za to će im trebati i povoljan rezultat iz Rima, u kojem u drugom susretu naše skupine H igraju prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija, domaćin Italija i gostujuća Norveška.

Čačić bez iznenađenja za Maltu - Badelj umjesto Modrića, sve ostalo isto kao protiv Bugarske

Talijani ne smiju izgubiti, trebaju ili pobijediti ili remizirati protiv Norvežana, a ako Hrvatska svlada Maltu, inače posljednju momčad u našoj skupini sa samo dva boda iz dva remija, a ubilježila je sedam poraza, mjesto u Francuskoj će biti osigurano. Protiv Malte smo do sada igrali sedam puta i upisali smo šest pobjeda i jedan remi.

U lov na novu pobjedu i to zlata vrijednu i drugu u svom mandatu, izbornik Čačić kreće bez ozlijeđenih Mandžukića i Modrića, umjesto kojeg će igrati Badelj, a sve ostalo će izgledati kao u Maksimiru protiv Bugarske u subotu.

Utakmice Malte i Hrvatske te Italije i Norveške počinju u 20:45, a oba susreta pratite u tekstualnom prijenosu na našem portalu.

Postave:

Malta: Hogg, Agius, S. Borg, J. Zerafa, Failla, Briffa, R. Muscat, Kristensen, Z. Muscat, Schembri, Effiong

Hrvatska: Subašić, Ćorluka, Srna, Vida, Perišić, Rakitić, Badelj, Kovačić, Pivarić, Pjaca, Kalinić

***

Italija: Buffon, De Sciglio, Chiellini, Darmian, Barzagli, Bonucci, Soriano, Florenzi, Montolivo, Pellè, Éder

Norveška: Nyland, Hovland, Elabdellaoui, Aleesami, Forren, Tettey, Johansen, Henriksen, Skjelbred, Søderlund, Berget

Hrvatska nogometna reprezentacijamalteška nogometna reprezentacijaTalijanska nogometna reprezentacijaNorveška nogometna reprezentacijaKvalifikacije za Euro