TIJEK UTAKMICE Hrvatska - Izrael 2:0

Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 23.03.16. | 19:54

Tekstualni prijenos provjere Hrvatske i Izraela pratite na portalu Germanijak.

Hrvatska nogometna reprezentacija danas u Osijeku i službeno započinje akciju „Francuska 2016“. U ovom reprezentativnom terminu Vatreni će odraditi dvije prijateljske utakmice – prvi suparnik večeras je Izrael, a onda u subotu gostujemo u Budimpešti kod Mađarske.

Bit će ovo već deveti međusobni susret Hrvatske i Izraela, koji se tako na vrhu naših najčešćih suparnika izjednačio sa Slovenijom. Od kolovoza 1994. do rujna 2011. godine, kada smo se sastali posljednji puta, naša reprezentacija ima sedam pobjeda uz tek jedan remi.

Tijek utakmice HRVATSKA – IZRAEL 2:0 (Perišić 4', Brozović 34')

90+2' Utakmica je završena. Hrvatska je golovima Perišića i Brozovića pobijedila Izrael s 2:0.

90+1' Probao je Vrsaljko iz daljine, izraelski vratar brani uz manje poteškoće.

90' Biton tuče iz slobodnog udarca, Lovre Kalinić je siguran.

87' Sjajan kontranapad Hrvatske - Perišić je gurnuo u for za Kovačića, koji prebacuje izraelskog vratara, ali lopta odlazi pored gola.

85' Halilović je imao par uobičajenih prodora po desnom krilu, ali bez konkretnog učinka.

73' Opet gužva pred našim golom poslije slabe reakcije obrane. Srećom, Tibi je promašio zicera s nekoliko metara.

71' Lijepa akcija gostiju koju je udarcem s 20 metara završio Cohen, ali sjajno je obranio Lovre Kalinić. Poslije kornera nova prijetnja i nova odlična obrana pričuvnog hrvatskog vratara.

68' Uz pljesak i ovacije izlazi Luka Modrić koji predaje kapetansku vrpcu Mandžukiću. Umjesto njega ušao je Antolić.

67' Mijenjaju i Izraelci, pa nije čudo što su igra i tempo daleko slabiji nego u prvom dijelu.

57' Igra se razvodnila, nema toliko uzbuđenja u Gradskom vrtu. Čačić nastavlja mijenjati, Kovačić za Nikolu Kalinića.

51' Nova promjena kod Hrvatske, umjesto Badelja ulazi Halilović.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

46' Čačić se odlučio za dvije promjene. Subašića koji osjeća udarac u glavu zamijenit će Lovre Kalinić, a umjesto Ćorluke ulazi Schildenfeld. Hrvatska će zaigrati u sustavu 4-4-2, s obranom Vrsaljko desno, Lovren i Schifo stoperi, Vida lijevo.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

43' Srna je morao napustiti teren uz pomoć nosila, a kapetana su tribine ispratile ovacijama.

41' Loše vijesti za Hrvatsku! Žestoko i nespretno Gershon je naletio na Srnu, koji je šepajući i s bolnim izrazom lica napustio travnjak. Ući će Šime Vrsaljko.

39' Nova opasnost za goste! Kleyman je obranio šut Perišića, a u nastavku Modrić puca zamalo pored gola.

34' GOOOL! Hrvatska - Izrael 2:0! Badelj je fino gurnuo za Mandžukića koji pogađa vratnicu, ali na odbijanac natrčava Brozović i zabija u praznu mrežu.

27' Opet sjajni Perišić prolazi po lijevom krilu i ubacuje u sredinu gdje je Gershon najbrži, ali skreće loptu u gredu vlastitih vrata. U nastavku Brozović vraća za Srnu koji izvana puca malo pored vratnice.

24' Nisu Izraelci bezopasni. Sada se po lijevoj strani ubacio Ben Haim i centrirao u sredinu, gdje je Subašić nespretno reagirao. Lopta mu je ispala iz ruku, no naša obrana nekako je uspjela otkloniti opasnost.

12' Kalinić s lijeve strane traži Mandžukića koji ne uspijeva zahvatiti loptu na željeni način.

8' Dabour prijeti s više od 20 metara, Subašić sigurno brani.

6' Perišić slijeva šalje povratnu loptu na 16 metara, odakle je neprecizan Modrić.

4' GOOOL! Hrvatska - Izrael 1:0! Prvi izlet Hrvatske na suparničku polovicu završio je pogotkom. Desnom nogom s lijeve strane ubacio je Brozović, a snalažljivo je volejom poentirao Perišić.

3' Izraelci su opasno zaprijetili nakon prekida s desne strane. Ćorluka je skrenuo loptu u našu vratnicu, a u nastavku Tibi puca pored gola.

1' Utakmica je počela.

0' Uoči utakmice održana je minuta šutnje za nastradale u jučerašnjem terorističkom napadu u Bruxellesu.

0' U Osijeku pada lagana kiša. Gradski vrt nije ispunjen kao u nekim ranijim susretima reprezentacije, ali podrška neće izostati niti ovoga puta.

0' Čačić večeras na klupi ima sljedeće igrače: L. Kalinić, Vargić, Vrsaljko, Schildenfeld, Antolić, Kovačić, Halilović, Rakitić (ozlijeđen).

0' Trojac u obrani čine Domagoj Vida, Vedran Ćorluka kao središnji igrač te Dejan Lovren. Na golu je, naravno, Danijel Subašić.

0' U ovoj ofenzivnoj postavi Ivan Perišić „glumit“ će lijevog bočnog i imat će prvenstveno ofenzivnu rolu. Milan Badelj bit će korektor veznog reda i čuvat će leđa Luki Modriću i Marcelu Brozoviću. Na desnoj strani bit će Darijo Srna.

0' Kao što je i najavio, izbornik Ante Čačić odlučio se za sustav 3-5-2, s dvojicom klasičnih napadača, Marijom Mandžukićem i Nikolom Kalinićem.

0' Poznat je službeni sastav Hrvatske.

HRVATSKA: Subašić – Vida, Ćorluka, Lovren – Srna, Badelj, Brozović, Modrić, Perišić – Kalinić, Mandžukić.