Tijek utakmice: Hrvatska - Grčka 2:0

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 12.10.18. | 19:46

Velika prilika za direktan plasman na Euro nakon 2004. godine.

90+2' GOOOOOL! Brekalo je sjajnom solo akcijom i pogotkom stavio točku na 'i' - Hrvatska je samo mali korak do Europskog prvenstva. Treba nam još pobjeda nad San Marinom u zadnjem kolu

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

89' Imala je Hrvatska dva kornera u samoj završnici utakmice, ali bez većeg učinka

85' Grci se ne predaju, pokušavaju iz prekida, ali nedovoljno dobro za promjenu rezultata.

82' Slobodan udarac za Hrvatsku s lijeve strane, ali udarac pogađa grčkog igrača u glavu.

79' Ivanušec puca unutar šesnaesterca, ali pogađa samo blok guste grčke obrane.

76' Nakon igračke premoći, smirio se tempo igre. Grci su napravili prvi prekršaj za koji nisu dobili žuti karton u 76. minuti. Do tog trenutka su napravili 4 prekšaja i svaki put dobili žuti karton.

65' Igrač više za Hrvatsku, Nikolau dobija drugi žuti, odnosno crveni karton nakon neopreznog starta na sredini terena.

56' Lamprou puca s petnaestak metara visoko pod gredu, ali još jednom brani sjajni Posavec.

52' Odličan udarac Halilovića, ali ostaje 1:0.

51' Jako loš udarac Vlašića prizemno po podu do živog zida.

50' Šunjić puca s dvadesetak metara, ali Karachalios blokira rukom na 17 metara i bit će to još jedna prilika iz slobodnog udarca za mini Vatrene.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Grci pokušavaju preko lijevog krila, ali Posavec je spreman.

45'+1 Borbeni Ćaleta-Car izborio je loptu ispred kaznenog prostora i srušen je, slobodan udarac s 25 metara izveo je Alen Halilović i plasira loptu u same lijeve rašlje, ali vratar Grčke to skida vršcima prstiju.

40' GOOOOOL za Hrvatsku, Nikola Vlašić na asistenciju Sose puca, lopta prema golu pogađa Pasalidisa koji je skreće u vlastitu mrežu. Hrvatska : Grčka 1:0

39' Ćaleta-Car je najviši u skoku, ali lopta odlazi pored gola.

37' Hrvatska konačno prebacuje igru na protivničku polovicu, Brekalo puca ravno u vratara Grčke i to je prvi udarac Hrvatske u okvir

29' Vlašić i Jakoliš kombiniraju, ali nedostajao je pravi završni udarac.

27' Oštra prizemna lopta po vrhu peterca, ali Posavec je opet spreman.

23' Posavec skida još jednu sjajnu akciju Grčke, koja će izvesti korner.

19' Evo i Hrvatske, odlična akcija Vlašića pa Halilovića za Sosu, ali samo korner.

17' Neoprezan je Sosa, Grci opet imaju priliku iz prekida, ovog puta s desne strane, ali obrana čisti.

9' Grci prodiru preko svoje desne strane i opet prijete iz velike daljine, ali neopasno.

3' Ogromna prilika za Grčku, prekid s identičnog mjesta kao minutu ranije, ali puno opasniji. Izvrsna obrana Posavca s 3 metra, pa drugi udarac završava u gredi, na kraju naši čiste i kreću u ubojitu kontru koju prekida Nikolau i zasluženo zarađuje žuti karton.

2' Neoprezan start Uremovića, prekid za Grčku, ali naši spremno čiste centaršut.

1' Počela je utakmica, Grci su izveli loptu s centra.

*****************************************************************************

Objavljeni su i sastavi:

Hrvatska U-21: Posavec – Sosa, Benković, Ćaleta-Car, Uremović – Vlašić, Šunjić, Ivanušec – Brekalo, Jakoliš i Halilović.

Grčka U-21: Kotsaris – Saliakas, Pasalidis, Nikolau, Kiriakopoulos – Galanopoulos, Karachalios – Limnios, Androutsos, Lamprou – Vergos.

****************************************************************************

Hrvatska U-21 reprezentacija igra danas u Puli u 18.00h utakmicu protiv vršnjaka iz Grčke, a eventualna bi pobjeda značila direktan plasman na Europsko prvenstvo. Ovo je definitivno najvažnija utakmica u zadnjih nekoliko godina za našu mladu reprezentaciju, s obzirom da nismo imali mini Vatrene na Euru od 2004. godine. Grčka U-21 je prva u našoj skupini s 22 boda, a Hrvatska ima 19.

Poštovani čitatelji Germanijaka, dobro došli u prijenos UŽIVO kvalifikacijske utakmice istine za talentiranu generaciju mini Vatrenih.