Matija Habljak/PIXSELL

Đulvat: "Za neutralne gledatelje, ovo je bila fenomenalna utakmica, u ovakvoj atmosferi niti sa šest razlike nisi siguran"

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 26.10.23. | 08:15

Trener Futsal Dinama Matija Đulvat i kapetan Ivan Pavlić prokomentirali su 'ludu utakmicu' i 7-9 poraz od poljske Lubawe.

'Da se pet nepoznatih ljudi okupi na cesti, i zaigra utakmicu Lige prvaka, ne bi nakon 100 sekundi gubili 0-4', bili su neki od komentara razočaranih Dinamovih navijača nakon 7-9 poraza Futsal Dinama od Lubawe. Da će Poljaci biti najveći konkurent Plavima za prvo mjesto, znalo se od početka. Da je Dinamo pred svojim navijačima favorit, također je bilo izvjesno. Stoga, ulazak u utakmicu, u kojem je svaki prelazak centra Poljaka rezultirao golom u mreži Futsal Dinama jednostavno nema 'racionalnog' objašnjenja. Dogodio se 'blackout', kakav se događa jednom možda i u povijesti kluba....

Dinamo je u prvom poluvremenu gubio 0-6, a na odmor se otišlo s 8-2 prednosti poljskog prvaka. U nastavku je Dinamo, nošen Bad Blue Boysima, krenuo po čudo. Padali su golovi jedan za drugim, Dinamo je stigao do 7-8, Filip Novak izašao je sam na gostujućeg golmana, prebacio ga i pogodio - unutarnji dio stative. Poljaci su ubrzo zabili deveti pogodak i riješili pitanje pobjednika.

"Za neutralne gledatelje ovo je bila jedna fenomenalna utakmica. Ne znam može li i jedan sport može ponuditi ovo što se dogodilo dvorani Dražen Petrović. Utakmica nije otišla na našu stranu. Krajem prošlog prvenstva, pa čak i početkom ovog neke su nas lopte možda pomazile, sada nam se sve to 'vratilo' u prvih pet minuta utakmice. Praktički smo krenuli u utakmicu s 0-5. Vratiti se iz toga je jako teško. No, ekipa je ponovno pokazala karakter, na što sam jako ponosan. Vratili smo se na gol zaostatka, milimietri su nas dijelili od izjednačenja. Htjeli smo, željeli smo, ali nismo uspjeli. Mislim da možemo puno naučiti iz ove utakmice", rekao je Đulvat i pohvalio atmosferu:

"O atmosferi ne treba trošiti previše riječi. Svaka čast navijačima. Bodrili su nas do samoga kraja. Tko god dođe u ovu dvoranu nije mu lagano i kada vodiš šest razlike nisi siguran, što se jučer i potvrdilo. Na kraju su i Poljaci zapljeskali našim navijačima".

Dinamu sada za prolaz treba čudo, Lubawa u posljednjem kolu (petak, 16 sati) ne smije pobijediti švedski Örebro (ostali su bez šanse za prvo mjesto), a Dinamo onda u kasnijoj utakmici (19 sati) mora pobijediti Titograd koji je također u igri za prvo mjesto. Osim što je trener Futsal Dinama, Đulvat je ujedno i izbornik Švedske. Može li prvak skandinavske zemlje iznenaditi Lubawu?

"U futsalu se bezbroj puta dokazalo da je sve moguće. Siguran sam da će Šveđani biti motivirani, iako nemaju šanse za prolaz. Pritisak je sada na Poljacima. Dok god postoje matematičke šanse za prolaz, nećemo odustati".

Nakon utakmice najviše shrvan bio je nominalno prvi golman Dinama, Ante Piplica. Hrvatski reprezentativac primio je pet golova u prvih šest minuta te ga je na vratima zamijenio kapetan kluba Ivan Pavlić, inače rezervni vratar.

"Kada na ovakav način uđeš u utakmicu, nakon prvih 100 sekundi gubiš 0-4, onda je stvarno teško vratiti se. Mi smo to uspjeli, ostali smo na korak da nadoknadimo šest golova razlike, falilo nam je i malo sreće. Pokazali smo karakter, ali nismo imali snage za potpuni povratak. Lubawa je zasluženo pobijedila", rekao je Dinamov kapetan i također pohvalio atmosferu:

"Atmosfera je bila fenomenalna. Zahvalio bih se još jednom našim navijačima na podršci, koji su i na -6 vjerovali da se možemo vratiti u utakmicu. Ovo nema niti jedan futsal klub na svijetu".

Pred igračima sudionicima zagrebačke skupine Lige prvaka danas je dan odmora, a posljednje kolo Glavne runde igra se u petak.

Iako se iz trenutne perspektive čini da Dinamo ima male šanse za prolazak u Elitnu rundu, u petak se, ako je suditi po pretprodaji ulaznica, očekuje najviše ljudi do sada. Tko zna, možda svjedoče još jednom 'čudu'.