U dvostrukom ogledu prvoligaša s bivšim članovima elite Osijek i Lokomotiva izborili osminu finala Kupa

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 25.10.17. | 17:21

Slavlja Lokomotive i Osijeka

Odigrana su prva dva današnja susreta osmine finala hrvatskog nogometnog Kupa.

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj slavila protiv Zagreba pogotkom Majera u 28. minuti za slavlje i prolazak u četvrtfinale. Osijek je pak bio kudikamo uvjerljiviji u Stanovima, gdje je sa 4:0 ispratio domaćina Zadra.

Goste je već u 17. minuti u vodstvo doveo Petar Bočkaj. Lopa je srušen na dvadesetak metara, baš u zoni gdje „specijalist“ za slobodnjake Bočkaj pogađa nemilice mreže protivnika. Nakon što je za vikend projektilom srušio Rijeku Bočkaj je i ovdje bio precizan i sjajnim slobodnjakom dovodi Osijek u vodstvo.

U 33. minuti Lesjak je u šesnaestercu Osijeka srušio Verunicu, zaradio žuti karton, ali Županov udarac s bijele točke brani Antolović i tako čuva prednost Osijeku. Zekićeva momčad je do kraja susreta odradila posao; prvo je u 48. minuti Grezda nastavio svoju golgetersku seriju pogodivši za 2:0, dok je na 3:0 povisio Lukić u 55. minuti snažnim udarcem s ruba šesnaesterca. Konačnih 4:0 postavio je Jambor, na asistenciju Lukića u 73. minuti.

Danas se još susreću Šibenik i Hajduk te Inter i Sesvete.