Tunis pobijedio Madagaskar za polufinale Afričkog kupa nacija

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.07.19. | 22:51

Tunis prvom pobjedom na prvenstvu ušao među četiri najbolja.

Tunis je pobjedom protiv Madagaskara rezultatom 3:0 izborio polufinale Afričkog kupa nacija.

U prvom poluvremenu Tunis je bio bolji, imao je par prilika, no sve u svemu dosta siromašno i za zaborav.

Na početku drugog poluvremena, točnije u 47. minuti Khazri zabija za Tunis, no sudac poništava gol zbog zaleđa. Međutim, Tunižani su u 52. minuti naplatili svoju kvalitetniju predstavu te preko Sassija dolaze u vodstvo. U 60. minuti preko Msaknija, koji se odlično snalazi u šesnaestercu i posprema odbijanac, povećavaju prednost na 2:0. Do kraja utakmice smo vidjeli još jedan pogodak u mreži Madagaskara, kada je Sliti iskoristio kontra napad i efektno prebacio golmana za konačnih 3:0.

Madagaskar je prolaskom u četvrtfinale iznenadio nogometni svijet, no protiv ipak kvalitetnijih Tunižana nisu mogli. Bolji protivnik je izborio polufinale.

Tunis u polufinalu igra protiv Senegala, koji je u četvrtfinalu savladao Benin rezultatom 1:0.