Triler na Gradskom vrtu – Osijek i Hajduk podijelili bodove u spektakularnoj utakmici sa šest pogodaka, penalom i crvenim kartonom (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 18.03.18. | 17:03

Odigran je derbi 26. kola Prve HNL.

Osijek i Hajduk odigrali su atraktivnu utakmicu koja je završila 3:3.

Gosti su prvi došli u vodstvo, kada je Toma Bašić pospremio odličnu povratnu loptu Adama Gyurcse već u trećoj minuti.

Međutim, Osijek je do 38. u potpunosti preokrenuo i imao 2:1, nakon pogodaka Marića i Lepe, koji je pogodio iz slobodnog udarca nakon slabe reakcije Karla Letice.

Ipak, na poluvrijeme se otišlo u egalu, nakon što je Savvas zabio jedan odbijanac nakon Bašićevog slobodnog udarca.

Igralo se otvoreno, sa pregršt prilika s obje strane, a Barišić je iz još jednog slobodnog udarca pogodio gredu.

U drugom poluvremenu se igralo slično, bez obrambene čvrstine na obje strane i jasnog plana igre, te se sredina uglavnom preskakala a prilike dolazile iz brzih tranzicija, prekida ili individualnih akcija.

Upravo je nakon jednog prodora Saida u 58. minuti Hajduk poveo, nakon što je Talijanov ubačaj Šimunec pospremio u vlastiti gol.

Međutim, Osijek je do kraja utakmice bio konkretniji – dvaput je Grezda izlazio sam pred Leticu – i za to je nagrađen kada je u 77. Hajradinović zabio iz dvojbenog jedanaesterca.

Hajdukov Andre Fomitschow je u 88. skupio drugi žuti karton te je zaokružio ovaj uzbudljivi derbi.

Hajduk sada kasni osam bodova za vodećim Dinamom, dok je Osijek četvrti.