Tottenham šokiran u FA kupu, Willian i Hudson-Odoi osigurali prolaz Chelseaja

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 27.01.19. | 21:04

Londonski klubovi danas su odigrali svoje utakmice šesnaestine finala.

Nogometaši Chelseaja upisali su sigurnu pobjedu u šesnaestini finala FA kupa. Na Stamford Bridgeu su pobijedili drugoligaša Sheffield Wednesday rezultatom 3-0, a posebno se iskazao Willian koji je bio dvostruki strijelac, dok je jedan pogodak zabio Callum Hudson-Odio.

Prvi gol stigao je u 26. minuti kada je Brazilac realizirao jedanaesterac, a na novi zgoditak trebali smo sačekati drugo poluvrijeme. Mladi Englez koji je na meti brojnih velikana, ponajprije Bayern Munchena, Hudson-Odoi, zabio je pogodak u 64. minuti. Primio je dodavanje Christensena i nakon izbacivanja svog čuvara ljevicom plasirao loptu pored vratara Westwooda.

Točku na i stavlja Willian svojim drugim golom u 83. minuti na asitenciju Oliviera Girouda.

Za razliku od svog gradskog rivala, nogometaši Tottenhama upisali su šokantan poraz u gostima od Crystal Palacea i tako ispali iz daljnjeg natjecanja.

Za domaćine su pogađali Wickham (9') i Townsend iz jedanaesterca (34'), dok je u 45. minuti Kieran Trippier promašio jedanaesterac za smanjenje zaostatka.