
Tko prijeti Rijeci u ždrijebu playoffa? Hrvatski prvak saznao moguće suparnike
Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 18.12.25. | 23:14
Klub s Kvarnera izborio je nokaut fazu Konferencijske lige
Hrvatski prvak Rijeka remijem je kod Šahtara (0-0) došao do žljenog rezultata, odnosno plasmana među 24 najbolja u Konferencijskoj ligi. Drugo je to prezimljavanje u Europi za ovaj klub s Kvarnera, a prvo od osamostaljenja Hrvatske. U konačnici, momčad Victora Sancheza zauzela je 16. mjesto u konkurenciji 36 klubova, što je sjajan rezultat.
Ne samo po tom plasmanu, već i po onome što joj on nosi. Naime, Rijeka će u ždrijebu playoffa Konferencijske lige, koji je na rasporedu 16. siječnja, biti jedan od nositelja, i to kao prvi iznad crte. To joj daje prednost u vidu domaćeg terena u uzvratu te faze, a sad smo saznali još i koji su joj mogući suparnici.
To će biti netko iz dvojca koji čine poljska Jagiellonia i ciparska Omonia, klubovi koji su završili na 17., odnosno 18. mjestu ligaškog poretka ovog natjecanja. Dvije su, dakle, opcije za Sanchezove trupe, koje se odnosi i na Fiorentina, koja je zauzela 15. mjesto.
Tko god to na kraju bude, zna se da će prva utakmica, bilo da je ona u Bialystoku ili Nikoziji, biti na rasporedu 19. veljače, a uzvrat je na Rujevici tjedan dana poslije.



.jpeg.webp)

.jpeg.webp)









.webp.webp)
