Tinejdžerska senzacija majstorskim potezom u završnici pokopala sve nade Intera (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 10.12.19. | 22:55

Zadnje kolo ''skupine smrti'' nije razočaralo.

Neizvjesna grupa F dala je putnike za osminu finala.

Inter je u uzbudljivoj utakmici u kojoj je lovio pobjedu za prolaz u osminu finala Lige prvaka izgubio od Barcelone 1:2.

Kombinirana momčad Barce šokirala je ambiciozne Nerazzure u 23. minuti. Griezmann je dao prodornu loptu pred sâm peterac, gdje ju je dočekao Arturo Vidal. Od njega se lopta odbija ravno u noge Carlesu Perezu, koji iz neposredne blizine poentira za 0:1.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/BkV2" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Potresao je domaćine ovaj gol, no u 44. minuti uspjeli su izjednačiti kako bi si osigurali mirniji nastavak. Lautaro Martinez je primio dugu loptu, fantastično je zagradio i sačuvao, a Romelu Lukaku idealno i pravovremeno naletio i u punom trku s ruba kaznenog prostora snažnim prizemnim udarcem u sam kut gola izjednačio.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/n4qz" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

U nastavku je Inter napadao, nervoza se osjećala u svakom trenutku na Meazzi. Čak su im dva gola poništena radi zaleđa, prvo Lautara u 74. minuti, potom i Lukakua u 80.

U 82. minuti Barca je imala kontru četiri na tri i priliku da prije samog kraja otkloni svaku sumnju u pitanje putnika u nokaut fazu, no Carles Perez je iz izgledne situacije propustio priliku da postane dvostrukim strijelcem.

No to se ipak dogopdilo u 86. minuti. Najperspektivniji 17-godišnjak u nogometnom svijetu Ansu Fati, dao je do znanja zašto nosi tu neslužbenu ali laskavu titulu. Odradio je brz i jednostavan dupli pas, te desnom nogom izdaleka poslao loptu uz samu stativu i postavio 1:2 te potpuno ugasio nade navijača Intera.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/ekep" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Utakmica u Dortmundu završila je pobjedom domaće Borussije 2:1 nad neugodnom Slavijom iz Praga.

Nijemci su svoj dio posla za prolazak grupe krenuli odrađivati rano. Već u 10. minuti poentiraju za 1:0. Brandt je odličnom lopti slomio redove Čeha i uposlio kapetana Reusa pred golom, a on pak nesebično šalje loptu u sredinu bolje postavljenom Sanchu. Mladi Englez ne propušta priliku da dovede svoj sastav u vodstvo.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/N6zb" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

No žilavi Česi se ne predaju. Štoviše, izjednačuju krajem poluvremena. Odlično izvezenu akciju u kojoj je sudjelovalo više od pola momčadi, na posljetku i egzekucijom okrunjuje Souček.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/0VAj" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

No mladi dragulj njemačkog nogometa Julian Brandt vraća domaćinima vodstvo. Sancho ga je gurnuo na lijevoj strani šesnaesterca loptom u prostor u situaciju veoma blizu golu, no dosta iskosa. Svejedno, plavokosog fantazista to ne zabrinjava i odlučnim udarcem probija golmana Kolara za 2:1.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/J03E" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Julian Weigl ekspresno je dobio crveni, i to sa dva žuta – u 66. i 77. minuti. Kako je u tim trenucima u Milanu bilo 1:1, slijedilo je 15-ak minuta popriličnog znoja za ljubitelje žuto-crnih.

Ipak, večer je završena na najbolji mogući način za momčad sa sjeverozapada Njemačke, kao i njene navijače. Dalje prolaze Barcelona s 14 bodova, dok je Borussia druga s 10. Inter nastavlja u Europskoj ligi jer ima sedam, a zadnja je Slavia koja je natjecanje završila samo s dva boda.