Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Teklić oduševio golom za vodstvo, Caseres otkinuo bod za goste u drugom dijelu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 30.09.22. | 19:52

Vratio nam se HNL

Varaždin i Istra 1961 odigrali su prvu utakmicu nakon reprezentativne stanke u HNL-u. Utakmica je završila remijem 1:1.

Iako su gosti od početka preuzeli inicijativu, na kraju su domaćini poveli. Herrera je pokušao već u drugoj minuti zabiti, Perkovićev pokušaj je zaustavila stativa, Jelenić je očistio loptu ispred gola Varaždina nakon odličnog pokušaja Ante Ercega u 20. minuti susreta, a na kraju je gol pao tek u 37. minuti i to - Teklićev.

Eruptirale su domaće tribine od veselja kada je Tonio Teklić u 37. minuti zatresao mrežu fenomenalnim udarcem ljevicom s distance i šokirao goste, ali samo na kratko. Pred kraj prvog dijela je nakon lijepog ubačaja s desne strane Erceg pokušao zaprijetiti Varaždincima, ali nije zatresao mrežu pa su domaćini otišli s golom prednosti na odmor.

U drugom dijelu smo sve do Petkovićevog pokušaja u 60. minuti čekali na napad Puljana, budući da su se Varaždinci dobro branili i čuvali svoju prednost, ali do 69. minute. Caseres je tada zabio za izjednačenje i veselje nekolicine Demona koji su stigli na varaždinske tribine. Iskoristio je grešku u posljednjoj liniji domaćih, išao sam na golmana i zabio svoj treći gol u dresu Istre za konačnih 1:1. U 77 minuti je strijelac prvog gola na susretu zaradio treći žuti karton zbog čega neće igrati u idućem kolu protiv Hajduka.