Tako blizu, a tako daleko - Rijeka imala 2:0, ali nije imala snage za potpuni preokret

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 23.07.15. | 22:42

Rijeka je tražila čudo, do njega je zamalo došla, ali na kraju je ipak ispala iz Europske lige.

Aberdeenovih 3:0 s Kantride se pokazala prevelika prednost za igrače Matjaža Keka koji su u Škotskoj odigrali puno bolju utakmicu nego prošlog tjedna na domaćem travnjaku. No, neopreznost pri rezultatu 2:0 koštala ih je mogućeg prolaska dalje, odnosno velikog preokreta.

Rijeka je od početka utakmice kontrolirala tempo utakmice. Imala je veći posjed lopte, gradila akcije, ali lopta u prvom dijelu nije htjela u mrežu domaćeg vratara Warda.

Škoti u prvih 45 minuta nisu previše prijetili, a onda su do 62. minute doživjeli pravi potop. Prvo je Tomasov sjajnim udarcem u 57. minuti doveo Rijeku u vodstvo da bi Kvržić 5 minuta kasnije povećao prednost Riječana.

Bilo je tada 2:0, pola sata do kraja utakmice, Rijeka je bila u naletu, ali su se domaćini ekspresno vratili u utakmicu. Tek što su krenuli s centra nakon drugog primljenog gola, postigli su gol. Strijelac je bio McGinn, a nakon tog gola Rijeka je potonula te je do kraja utakmice gol postigao i Hayes.