SuperEibar: Do vrha napunili mrežu prvaku Europe i ostvarili prvu pobjedu nad Realom u povijesti (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 24.11.18. | 14:51

Kriza Reala nije prekinuta.

„Maleni“ Eibar na domaćem terenu s 3:0 je razbio prvaka Europe. Domaćini su na kraju mogli slaviti i uvjerljivije, a ovim porazom potvrdilo se kako kriza u Realu i dalje traje. Iako se Real, prije derbija vodeće Barcelone i trećeg Atletica, pobjedom mogao približiti Kataloncima na bod zaostatka, ostao je na šestom mjestu, a Eibar mu se približio na dva boda zaostatka.

Ovo je prva povijeda Eibara nad Ralom u povijesti. Eibar inače prema Transfermarktu vrijedi 55.7 milijuna eura, a Real 1.03 milijarde!

Domaćini su poveli u ranoj fazi utakmice, nakon lijepo izvedenog kontranapada i nakon loše reakcije Realove obrane. Strijelac za baskijski klub bio je Gonzalo Escalante.

U nastavku utakmice Eibar je u potpunosti razbio Madriđane. U razmaku od 52. do 57. minute zabili su preko Sergia Enricha i Kikea te su stigli do konačnih 3:0. Domaćini su u nastavku mogli dodatno dotući Real, a najzaslužniji za samo tri primljena gola bio je golman Los Blancosa Thibault Courtois.

Prilično nedorečeni Luka Modrić iz igre je izašao u 63. minuti utakmice.