Jelić konačno prekinuo golgetersku krizu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 23.11.15. | 16:22

Drugi gol Jelića u dresu bečkog Rapida...

Hrvatski napadač Matej Jelić prekinuo je golgetersku krizu koja je trajala gotovo puna dva mjeseca. Ovoga vikenda stavio je točku na „i“ u visokoj pobjedi Rapid Beča kod Mattersburga 6:1.

Jelić je zadnjeg dana prijelaznog roka stigao u Rapid iz Žiline, kao zamjena za slovenskog strijelca Beriča koji je otišao u St. Etienne. Krenuo je dobro, postigavši već u trećem nastupu prvijenac, i to u sudačkoj nadoknadi na gostovanju kod Rieda za minimalnu pobjedu bečke momčadi.

Međutim, uslijedila su dva mjeseca „suše“ za Jelića. Ostao je bez pogotka u idućih devet nastupa u svim natjecanjima, a dobivao je i sve manje minuta, budući da se raspucao konkurent iz napada Prosenik. Baš je njega sredinom drugog poluvremena protiv Mattersburga zamijenio Jelić, te u 83. minuti lijepo zabio za konačnih 6:1.

Rapid je nakon 16 kola austrijske Bundeslige na trećem mjestu s 28 bodova. Drugi je Salzburg s tri, a vodeća Austria Beč sa četiri boda više.

(Foto: rapidwien)