Gotovo, Rijeka dominantno ugasila Škote

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 15.08.19. | 19:52

Od 20:45 Rijeka traži korak bliže ka skupinama Europske lige.

ABERDEEN – RIJEKA (0:2)

90' Tri minute nadoknade.

82' Dvostruka izmjena kod Rijeke. Izlaze Acosty i Halilović, ulaze Matej Vuk i Dani Iglesias.

75' Ulazi junak prve utakmice Robert Murić umjesto Stjepana Lončara.

66' Utakmica je ušla u mirniju fazu, izgleda da ni sami Škoti više ne vjeruju da je preokret u ovoj utakmici moguć.

57' Solidna šansa Capana, Kvržić opet odlično nabacuje, Capan dobro skače, šutira glavom, ali je škotski pak branič svojom glavom skrenuo udarac i lopta završava u korneru.

53' Sam Cosgrove izlazi, ulazi Curtis Mayne.

50' Komentator televizije koja radi prijenos utakmice apsolutno svaki put izgovori puno ime golmana Aberdeena, "Joe Lewis". Izgleda da je u pitanju veliki fan legendardnog američkog boksača.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Rijeka je istrčala s istom postavom koja je započela utakmicu.

45'+2 Kraj prvog poluvremena. Rapsodija Rijeke, te momci Igora Bišćana odlaze na zaslužen odmor.

45' Utakmica se stabilizirala, jedino što se može izdvojiti je nervoza Škota. Dvije minute sudačke nadoknade.

31' Čolak za 2:0!!! Acosty je opet potegnuo kontru po sredini, dao desno za Kvržića koji je dao visoku, naizgled nezgodnu loptu u kazneni prostor, no ona se pokazala idealnom za Antonija Čolaka koji rutinirano poentira glavom! Ista kombinacija kao kod prvog gola, samo drugi egzekutor!

29' Gallagher je u jednom solidnom prodoru s desne strane ušao kazneni prostor, pao, ali Austrijanac sa zviždaljkom je ostao nijem, unatoč negodovanju s tribina. Nema jedanaesterca.

27' I nervozni Cosgrove dobija žuti karton radi klizećeg starta na Kvržiću.

20' Crveni karton za Aberdeen!! Ojo je pogubio kompas, zakačio je Capana u jednom startu i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Sve ide na mlin Rijeke.

19' Rijeka sad ima komotnu situaciju te se Tibor Halilović na trenutke poigrava sa protivnicima.

10' Rijeka vodi!! Braniči našeg kluba su rasčistili jednu opasnost, do lopte je na širokom prostoru došao Acosty, dao povratno za Kvržića, koji u sredini nalazi Lončara, a on majstorski proslijeđuje loptu u gol Lewisa! Odlična akcija!

6' Žuti karton za Oja, koji je dobro nagazio Acostyja. Žuti karton za Belgijanca, ali nismo sigurno da ne bi bila u pitanju i stroža kazna, da se ovo dogodilo u kasnijoj fazi utakmice.

2' Cosgrove, koji nije ni trebao nastupiti zbog ozljede ali je ipak počeo, se već drži za leđa nakon lakšeg duela.

1' Utakmica je počela.

Prije utakmice:

Večeras s početkom u 20:45 Rijeka igra uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Europske lige protiv škotskog Aberdeena. Naš doprvak brani prednost od 2:0 iz prve utakmice, u kojoj je Igor Bišćan potpuno nadmudrio suparnika te, strpljivo gradeći igru i promijenivši taktičku postavku u jednom trenutku utakmice, došao da značajne prednosti.

Sigurno je da će utakmica na Pittodrie Stadiumu večeras proteći ipak u suprotnom tonu, domaćini će napasti i poslovičnom otočkom agresivnošću nastojati što prije doći do pogotka. Igor Bišćan danas ne može računati na ozlijeđene Puljića, Mamića, Gorgona, Pavičića i Tomečaka.