Kraj: Rijeka odličnom utakmicom do mirnog uzvrata

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 08.08.19. | 20:20

Hoće li „Beli“ nastaviti uspješno graditi povjerenje ljubitelja plavo-bijelih?

RIJEKA – ABERDEEN (2:0)

ODIGRAJ UŽIVO Rijeka - Aberdeen

90'+3 KRAJ UTAKMICE!! Rijeka fenomenalno do odlične pobjede.

90'+2 Udarac nebitnog škotskog igrača ravno u ruke Prskala.

90' Četiri minute nadoknade.

88' 2:0 ZA RIJEKU!! Majstor Robert Murić!! Na mjestu je prevario svog čuvara te izborio priliku za udarac sa nekih 18 metara, kojeg je iskoristio. Predivno je plasirao loptu poluvisoko u desni Lewisov kut!!

84' Dani Iglesias ušao umjesto Capana. Devet minuta ranije Raspopović je zamijenio Tomečaka.

79' Škoti pokazuju da znaju igrati. Rijeka se za sada uspješno brani.

64' Sada su malo Škoti krenuli riskantnije. Nadajmo se da će Bišćan to nastojati iskoristiti.

63' Ulazi španer Murić umjesto rutinera Acostyja.

62' 1:0 ZA RIJEKU!! Čolak ne griješi! Udarac po sredini, Lewis u stranu i Rijeka zasluženo vodi.

61' JEDANAESTERAC ZA RIJEKU!! Logan je povukao za dres Capana, i Španjolac potpuno opravdano sudi kazneni udarac!!

59' Kvržić centrirao, neko od Škota preusmjerio loptu blokom, a Lewis je bio primoran izbaciti loptu u korner koja je išla ravno pod gredu.

54' Kvržiću žuti karton radi povlačenja protivnika.

51' Strašna prilika za Rijeku! Acosty je dodavanjem uposlio Halilovića, on valja čuvara i sa nekih dvadesetak metara iskosa puca ljevicom, ali nesretno lopta odlazi poluvisoko tik pored gola.

47' Pokušaj Lepinjice sa skoro 30 metara, no udarac odlazi daleko iznad gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

38' Stopostotna prilika za Tomečaka s nekih 12 metara, Lewis brani, ali od gola ionako ne bi bilo ništa jer je igrač Rijeke ipak bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom primanja lopte.

29' KAKVA PRILIKA ZA RIJEKU!! Nakon kornera je pucao prvo Lepinjica nogom, Lewis fantastično obranio, no lopta je otišla na nogu Župariću koji promašuje praktički prazan gol. Velika šteta!

27' Zamalo, dobar udarac Halilovića s mjesta s nekih 20-ak metara, jako lijepo je zavrnuo, ali je lopta otišla tik iznad vratnice.

25' Rijeka je malo zagospodarila terenom, ali vidi se da je Bišćan istrčao oprezno, sa sastavom sklonijem kontroliranijem nogometu.

15' Udarac Čolaka lagano iskosa sa 20-ak metara, ali neopasno. Lopta je prošla nekoliko metara od stative.

9' Početno odmjeravanje snaga, po običaju, ne nudi prevelika iznenađenja. Rijeka dosta oprezna.

2' Nakon kornera Punčec puca nogom iz teške pozicije, no preko gola.

1' Utakmica je počela.

S početkom u 20 sati na Rujevici Rijeka nastavlja svoj europski put. U trećem pretkolu Europske lige dočekuje škotski Aberdeen, klub koji ju je tamo u ljeto 2015. prilično lako izbacio iz istog natjecanja.

Igor Bišćan za sada dobro gura na trećoj najvrućoj klupi HNL-a, a danas očekujemo dobru predstavu njegovih igrača. Ne može računati na ozlijeđenog kapetana Gorgona, koji je doduše na klupi, ali nije u potpunosti spreman.