St.Etienne autogolom zadržao priključak za PSG-om, Rennes propustio priliku

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 23.09.15. | 21:12

U sedmom kolu francuskog prvenstva, najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Nice, koji je s čak 6:1 svladao Bordeaux.

Dvostruki strijelac za domaćine bio je Ben Arfa, koji je bio precizan u 68. i 75. minuti. Nakon uvodnog gola gostiju već u šestoj minuti, uslijedio je preokret domaćina i čak šest golova, od čega je bio jedan autogol u 52. minuti. Bordeaux je od 50. minute bio s igračem manje nakon što je crveni karton dobio Crivelli.

Ajaccio i Rennes su podijelili bodove odigravši 1:1 i Rennes je tako propustio priliku priključiti se drugoplasiranom St.Etienneu, koji je autogolom Ayassea iz 13. minute slavio na gostovanju kod Troyesa.

St. Etienne je sada na samo bod zaostatka za vodećim PSG-om, ima 16 bodova, a Rennes je treći sa 14 bodova. Slijedi Lyon sa 12 bodova, koji je s 2:0 pobijedio Bastiju. Gosti su inače, od 45. minute bili s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Kamano.

Devetoplasirani Lorient je s istim rezultatom bio bolji od sedmog Caena i tako nanizao već treće uzastopno slavlje-

Ligue 1, sedmo kolo:

Ajaccio - Rennes 1:1 (Larbi 45+1'/Sio 90')
Lorient - Caen 2:0 (Moukandjo 13', Waris 36')
Lyon - Bastia 2:0 (Kalulu 18', Tolisso 88')
Nice - Bordeaux 6:1 (Germain 33', Le Bihan 42', Pallois 52' AG, Ben Arfa 68', 75', Mendy 85'/Plasil 6')
Troyes - St.Etienne 0:1 (Ayasse 13' AG)