Sportski direktor RB Leipziga: "Nije nam u interesu prodati Gvardiola ovog ljeta"
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 06.01.23. | 18:21
"Zahvaljujući novom ugovoru s Joškom, mi imamo kontrolu onoga što će se odvijati i klub je ovdje odradio sjajan posao"
Mnoge su se obrve u Bundesligi podignule jesenas, kada je Max Eberl stavio svoj potpis na ugovor s RB Leipzigom pa zasjeo u fotelju sportskog direktora.
Eberl je, naime, samo nekoliko mjeseci ranije napustio tu istu poziciju u Borussiji iz Mönchengladbacha izjavivši kako mu je potrebno „punjenje baterija“.
Očito su mu se baterije malo brže punile kada mu je na stol sletjela lukrativna ponuda Leipziga...
Bilo je to i ponovno 'ujedinjenje' s trenerom Marcom Roseom s kojim je usko surađivao u Mönchengladbachu pa je dvojac ubrzo krenuo krojiti sportsku politiku kluba.
A u Leipzigu stanuju dva, domaća sportskoj javnosti, dobro poznata lica – jedan je hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol, a drugi je bivši dinamovac i španjolski reprezentativac Dani Olmo. I obojici je unazad zadnjih nekoliko mjeseci skočila cijena, a već neko vrijeme traje 'borba' za njihovo dovođenje između najboljih europskih klubova.
RB Leipzig director Eberl on Gvardiol deal: “Thanks to the contract extension with Josko, we are in control — the club has done an outstanding job”, tells @philipphinze24. 🇭🇷
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 6, 2023
“Football has gone crazy, but our interest is zero that we want to sell Josko Gvardiol in the summer”. pic.twitter.com/ZLKAGuVhdi
Posebno se to odnosi na Gvardiola koji si je senzacionalnim nastupima na katarskom Mundijalu priskrbio epitet 'ponajboljeg stopera svijeta', a posljedično i znatno veću cijenu na nogometnom mercatu. Trenutno ga Transfermarkt procjenjuje na 75 milijuna eura, u javnost su se probile ponude i dobrano preko sto milijuna eura, a Eberl danas poručuje: „Nema prodaje“.
„Zahvaljujući novom ugovoru s Joškom, mi imamo kontrolu onoga što će se odvijati i klub je ovdje odradio sjajan posao. Nogomet je podivljao, ali nama nije u interesu prodati Gvardiola ovog ljeta“, oštro je poručio Eberl.
Sasvim je jasno da Eberl ovime dodatno diže cijenu Hrvatu, ali i na taj način daje klubovima do znanja da se Joška neće pustiti iz kluba po diskontnoj cijeni. U prijevodu – interesenti će morati jako duboko zagrabiti u klupske blagajne ako žele dovesti 20-godišnjaka.
Eberl je pak o Olmu rekao:
„Želimo produžiti ugovor s Danijem, to je sasvim jasno. On se ovdje sjajno razvija, a njegovi nastupi su zainteresirali mnoge. Optimističan sam oko produženja ugovora s njim“, podvukao je sportski direktor Leipziga.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Counter Strike
Stolni Tenis
Ragbi
Snooker
LOL
Badminton
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.