Španjolska upoznala Sammira: Trenutak inspiracije za ludu pobjedu u 94. minuti (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 21.10.14. | 09:17

Ludu utakmicu odigrali su sinoć Real Sociedad i Getafe u 8. kolu Primere, a u korist gostiju na koncu je presudio trenutak inspiracije povremenog hrvatskog reprezentativca Jorgea Sammira...

Sve do 82. minute u San Sebastianu je bilo 0:0, a onda je domaće u vodstvo doveo Pablo Hervias. Međutim, uslijedila je dramatična završnica, u kojoj je Getafe šokirao Anoetu. U 90. minuti Abdoul Karim Yoda je izjednačio na 1:1, a u 94. minuti isti igrač donosi potpuni preokret gostima.

Najveće zasluge za taj zgoditak pripadaju Sammiru koji se sjajno sjurio u 16-erac, oslobodio čuvara i servirao idealnu loptu Yodi za lagani pogodak vrijedan tri boda na teškom gostovanju. Bivši igrač Dinama odigrao je cijelu utakmicu, a ovo mu je bila prva ovosezonska asistencija. Ima i jedan gol, protiv Celte u 1. kolu.

Getafe je ovom pobjedom skočio na 10. poziciju s deset bodova, dok je Real Sociedad na 16. mjestu s pet bodova. U idućem kolu Sammir i Getafe dočekuju Mandžukićev Atletico.