Santini zabio za pobjedu u hrvatskom okršaju u Belgiji (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 05.05.19. | 18:28

Prekinuo post dug mjesec i pol dana.

U 7. kolu play-offa Jupiler lige, nogometaši Anderlechta na svom su travnjaku slavili protiv Standarda iz Liegea rezultatom 2-1.

Domaćin je poveo u 37. minuti preko Cerschaerena, a gosti su izjednačili početkom drugog dijela kada je Carcela-Gonzalez bio strijelac.

57. minuta bila je trenutak odluke. Trebel je centrirao s desne strane iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Ivan Santini koji je zabio svoj 14. gol ove sezone u belgijskom prvenstvu. Time je zasjeo na treće mjesto ljestvice strijelaca, a ispred njega su Waregemov Hamdi Harbaou sa 18 golova i Mbwana Samatta iz Genka koji je skuipo 20 golova. Hrvatski napadač je prekinuo post od mjesec i pol dana bez gola, a posljednji put je zabio Oostendeu 17. ožujka.

Kapetan mlade hrvatske reprezentacije, Alen Halilović, igrao je za Standard do 74. minute kada ga je zamijenio Bastien.

Unatoč pobjedi, Anderlecht će teško do Europe jer trenutno drži peto mjesto sa 30 bodova, odnosno 6 bodova manje od Standarda koji se nalazi na četvrtom mjestu, onom koje vodi u play-off za plasman u Europsku ligu.

Genk je vodeći sa 50 bodova, Club Brugge ima 41 (s utakmicom manje), dok je treći Antwerp sa 38 bodova.

(Foto: twitter)