REUTERS/Jean-Paul Pelissier

Rijekin krvnik ušao u skupine Konferencijske lige: Bivši igrač Osijeka i Hajduka zabio za domaćine

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 23.08.22. | 20:39

Ciparski APOEL svladao je švedski Djurgardens 3:2 u uzvratu play-offa Konferencijske lige, ali to nije bilo dovoljno za prolaz. Švedski sastav je prošao dalje nakon što je imao veliku 3:0 prednost iz prvog susreta.

U prvom dijelu je puno aktivniji bio domaći sastav, baš kako se očekivalo. Ciprani su poveli već u 7. minuti golom bivšeg igrača Osijeka i Hajduka Antona Maglice. U 23. već je bilo 2:0 za domaćine nakon gola Dannyja Blumam a u prvih 45 minuta smo vidjeli i pet žutih kartona zbog faula i svađanja. Četiri na strani domaćih i jedan za goste.

Sve do 69. minute čekali smo idući god. Za Djurgarden je pogodio Andersson, ali je već u 74. minuti Marquinhos vratio dva gola prednosti svome sastavu. Konačan rezultat postavio je Asoro u sudačkoj nadoknadi.

Maglica je odigrao cijeli susret za domaći sastav, a u 72. minuti zaradio i žuti karton.

Djurgardens je prošao tako s ukupnih 5:3 te izborio skupine Konferencijske lige.

Podsjetimo, Šveđani su nakon Rijeke izbacili Sepsi, a danas i posljednju prepreku, ciparski APOEL.