REUTERS/Phil Noble

Redsi u reprizi uspjeli slomiti Wolverhampton golčinom 19-godišnjeg talenta

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 17.01.23. | 22:33

Zabili su Redsi i drugi zgoditak u 36. minuti, no on je poništen zbog zaleđa.

Iako nisu imali najjednostavniji zadatak u FA kupu, nogometaši Liverpoola u ipak u reprizi okršaja protiv Wolverhamptona uspjeli slaviti na Molineuxu s 1:0.

Pogodak odluke djelo je talentiranog 19-godišnjaka Harveya Elliotta koji je u 13. minuti sjajnim udarcem izvana okrunio brzi kontranapad Redsa.

Tri minute kasnije imao je Konstantinos Tsimikas veliku priliku da podigne vodstvo na 2:0. Pucao je glavom iz izgledne prilike, ali je lopta otišla preko gola. Zatim su u 25. minuti gostujući nogometaši reklamirali jedanaesterac kod suca Andrewa Marinera, no glavni arbitar je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra dalje.

Zatim su konačno jednu dobru priliku složili i domaći. Adama Traore je iz izgledne situacije pucao pored vratiju u 40. minuti.

Nastavio je Liverpool s inicijativom i u drugom dijelu, u 51. minuti su Kloppovi igrači tražili novi jedanaesterac, ali Mariner ponovno pokazuje da od kaznenog udarca neće biti ništa.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao. (pz)