EXPA/ Florian Schroetter

Rapid i Maločina Lechia bez golova, Babec igrao u pobjedi Rige

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 21.07.22. | 21:02

Bivši mladi Vatreni asistent u remiju s poljskim Pogonom

Prošlogodišnji suparnici Dinama u Europskoj ligi, bečki Rapid remizirao je 0:0 s poljskom Lechijom za koju igra bivši kapetan Hajduka Mario Maloča. Hrvatski stoper odigrao je cijeli susret za poljsku momčad u kojem Rapid unatoč 14 udarca na gol nije pronašao put do mreže Lechie. Put za treće pretkolo Konferencijske lige potražit će u Poljskoj.

Zanimljiv je bio i dvoboj Pogon Szczecina i Brondbyja koji je završio rezultatom 1:1. Na klupi poljske momčadi sjedi bivši trener Hajduka Jens Gustafsson, a vrata čuva nekadašnji vratar splitske momčadi Dante Stipica. Na drugoj strani bio je nekadašnji veznjak Bijelih Josip Radošević te bivši mladi Vatreni Marko Divković. Potonji je bio asistent Riverosu za vodstvo Brondbyja u 28. minuti koje je poništio Luka Zahović u 85. minuti susreta. Svi hrvatski nogometaši u ovoj utakmici dobili su punu minutažu.

Nešto manje od pune minutaže, točnije 80 minuta na travnjaku je proveo Hrvoje Babec u pobjedi Rige nad Ružomberokom. U gostima kod slovačke momčadi Babecova Riga slavila je s 3:0.