Goran Stanzl/PIXSELL

Rabuzin će zasjati iznad Zagreba, Dinamo u spektakularnom finalu potvrdio najbolju sezonu u klupskoj povijesti (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 19.05.21. | 21:41

Istra 1961 je u dvije minute copy/paste akcijom zamalo zakomplicirala utakmicu, ali Modri su ubrzo zabili četvrti pogodak na utakmici čime je sve bilo riješeno. Bilo je ovo spektakularno finale s devet pogodaka u kojem se moglo uživati u nogometu od prve do posljednje minute!

Nogometaši Dinama pobjednici su Hrvatskog kupa u sezoni 20/21. Plavi su u finalu igranom u Velikoj Gorici svladali Istru 1961 rezultatom 6:3, a golove su zabijali Oršić (5', 74'), Ademi (9'), Majer (33') i Šutalo (OG – 59') i Gavranović (74')dok su za Istru 1961 zabijali Hara (52', 53') i Gržan (62').

Bila je to jedna fenomenalna utakmica u kojoj doslovno nije bilo sekunde za trepnuti. Plavi su se u startu nametnuli, djelovali su kao da će do novog trofeja doći poprilično rutinirano, ali se sve zakompliciralo u nastavku.

No, krenimo redom.

Već u petoj minuti Dinamo je poveo. Ademi je ubacio s desne strane jednu prizemnu loptu, Oršić se prikrao iza leđa svojeg čuvara i rutinski doveo svoju momčad u vodstvo već u ranoj fazi utakmice kraj nemoćnog Lučića – 1:0

Svega četiri minute kasnije – novi pogodak Dinama.

Sad je asistent Petković, iako treba pohvaliti i prethodno dobru petu Oršića, Ademi iz drugog plana školski utrčava na prvu vratnicu i zabija za povećanje prednosti – 2:0

Nakon toga malo se smanjio intenzitet, momčad Istre 1961 kao da nije znala što ih je snašlo, dok su nogometaši Dinama već tad polako krenuli razmišljati o slavlju.

Ta razmišljanja postala su još intenzivnija u 33. minuti. Nogometaši Istre 1961 gube lopte u opasnoj zoni, Petković lijepo pronalazi Majera koji se odrađuje rutinerski i hladnokrvno zabija treći pogodak svoje momčadi na današnjem ogledu – 3:0

Na poluvrijeme se tako otišlo s velikom prednošću aktualnog prvaka Hrvatske te je sve ukazivalo na to kako je pred Modrima samo rutinsko odrađivanje posla u drugih 45 minuta.

No, Danijel Jumić i njegovi izabranici nisu baš tako mislili.

Igrala je 52. minuta, Sergi je ubacio s lijeve strane, Hara je u sendviču dva stopera Dinama najviši i Japanac zabija za smanjenje – 3:1

Ni minutu kasnije – copy/paste! Ponvno je Sergi ubacio s lijeve strane, lopta ovog puta dolazi na nogu Japanca, ali njemu je potpuno svejedno gdje će ona doći jer već je i ranije pokazao kako je Kup 'njegovo natjecanje' – 3:2

Klupa Istre 1961 je eruptirala, momčad sa zapada Lijepe naše ponadala se kako mogu do ogromnog preokreta, ali šest minuta nakon drugog pogotka Hare pojavio se Ivanušec.

Dalić nije pogriješio kad je Ivanušeca uvrstio na popis putnika za Euro, ali se pogodak ne piše njemu već Šutalu koji je postigao nespretno autogol – 4:2

Ni taj pogodak i novi odlazak na dva pogotka prednosti nije ohladio nogometaše Istre 1961.

U 63. minuti Zagorac loše reagira i nespretno tjera Strukana da pokaže na bijelu točku, a Šime Gržan to ne propušta realizirati i Istra 1961 je ponovno u igri – 4:3

Nakon tog pogotka Jumić radi tri zamjene, sve karte baca u napad, ali u 75. minuti Istijani su se malo primirili.

Mišić prekrasnom dubinskom loptom upošljava Tolića koji je u igru ušao minutu ranije, on nesebično daje loptu usamljenom Oršiću koji se našao u situaciji jedan na jedan s vratarom Lučićem, a igrač koji igra u životnoj formi ovakve prilike ne propušta realizirati – 5:3

Gavranović je u 84. minuti još jednom potvrdio kako mu Stadion Radnika u Velikoj Gorici itekako 'leži'.

Ponovno je Tolić asistent, a Gavranović zabija Dinamov šesti pogodak u vjerojatno najboljem finalu Hrvatskog kupa ikada – 6:3

Do kraja utakmice malo je zaiskrilo na terenu, i jedni i drugi imali su dobre (polu)prilike, ali nogometaši Dinama su ipak previše iskusni da bi izgubili utakmicu u kojoj su postigli pet pogodaka.

Dinamo je ovom pobjedom i osvajanje Rabuzinovog sunca potvrdio svoju najbolju sezonu u klupskoj povijesti, dok je Istra 1961 pokazala kako nije slučajno došla do finala te bi bila prava šteta ukoliko dogodine budu igrali u drugom rangu hrvatskog nogometa.

Istra 1961Dinamo ZagrebHrvatski nogometni kupMarko TolićMario GavranovićMislav OršićArijan AdemiTaichi HaraŠime Gržan