Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Pukštas s dva gola donio pobjedu Solinu u preokretu protiv Kustošije

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 18.11.22. | 16:04

Vodili su domaćini, a onda je Solin okrenuo

Hajdukov mladi veznjak Rokas Pukštas dosta dobro brodi kroz seniorski nogomet. 18-godišnjak iz SAD-a ove sezone ima pet prvoligaških nastupa za Hajduk, a u posljednjem protiv Slaven Belupa je igrao od prve minute i zabio u remiju.

Pukštas ima dvojnu registraciju pa može igrati i za Solin. HNS je ukidanjem drugih momčadi omogućio prvoligašima partnerstva s momčadima nižeg ranga. Hajduk je tako sklopio partnerstvo sa Solinom po kojem sedam igrača u istoj sezoni mogu nastupati za oba kluba.

Tako je Pukštas danas zaigrao za Solin i zabio dva gola na gostovanju protiv Kustošije u Zagrebu. Vodili su domaćini s 2:0, a onda je Solin okrenuo. Pukštas je započeo preokret u 55. minuti, za izjednačenje je zabio Nimely u 91., a onda je Pukštas zabio u četvrtoj minuti nadoknade za pobjedu. Za domaće je dva gola zabio Vukelić (3., 47. – 11m). (rv)