Prvaci krenuli pobjednički, Sylla junak Waregema

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 28.07.14. | 09:35

Posljednje dvije utakmice 1. kola belgijske Pro lige donijele su nam trijumfe domaćina...

Branitelj naslova Anderlecht je s tri boda otvorio novu sezonu, svladavši pred svojim navijačima Mouscron s 3:1. Ipak, nije bilo lako nogometašima Besnika Hasija, kao što to možda sugerira konačni rezultat. Naime, sve do 15 minuta prije kraja na semaforu je stajalo 1:1, da bi tek onda Mitrović i Suarez u kratkom razmaku slomili otpor gostiju, koji su u 62. minuti preko Badrija poništili gol Acheamponga i početnu prednost Anderlechta iz prvog dijela.

Zulte Waregem je pak s 2:0 svladao Kortrijk, a junak domaćeg sastava bio je Gvinejac Idrissa Sylla. On je početkom drugog dijela, u 51. i 53. minuti, pogađao protivničku mrežu za pobjednički start momčadi Franckya Duryja. Kortrijku nije pomogao niti hrvatski centarfor Ivan Santini, lani autor čak 15 pogodaka, ali ovoga puta neučinkovit tijekom svih 90 minuta koje je proveo na travnjaku.