Porto sravnao Academicu i sjeo na drugo mjesto Primeire

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 06.12.14. | 23:17

Ipak, njihova konačna pozicija nakon 12. kola ovisit će o ishodu sutrašnjeg susreta Brage i trećeplasirane Vitorije.

Ništa se drugo nije ni očekivalo od velikana poput Porta koji je velikom lakoćom preskočio prepreku zvanu Academica. Laganih i oku ugodnih 3:0 postavili su Jackson Martinez i Herrera. Kolumbijac je zapečatio prvu dionicu igre s dva pogotka postignuta u 13. i 23. minuti. Treći je put precizan za goste bio Meksikanac u 47. minuti.

Ovom je pobjedom Porto preskočio Vitoriju na ljestvici portugalske Primeire i trenutno drži drugo mjesto iza vodeće Benfice koja im bježi tri boda.

Valja izdvojiti i jednako uvjerljivu pobjedu Benfice ranije danas. Svladali su s 3:0 šestoplasirani Belenenses i tako su nastavili pohod prema tituli Primeire. Osim njih, svojih su 90 minuta odigrali Estoril i Setubal, a minimalnu su pobjedu odnijeli domaćini golom Kuce u 27. minuti susreta.

Najdosadniji i pogocima nepostojeći susret odigrali su Rio Ave i Gil Vicente.