
Ponosni Leko nakon naslova prvaka: “Ovo je mojih najboljih šest mjeseci, a ovaj trofej pripada svima”
Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 22.05.26. | 08:15
Splićanin je istaknuo zadovoljstvo proteklim periodom, a komentirao je i svog prethodnika
Remi protiv KV Mechelena konačno je bio dovoljan Club Bruggeu da osvoji svoj dvadeseti naslov državnog prvaka. Nepotrebno je reći da je Ivan Leko nakon toga bio iznimno zadovoljan i ponosan trener. Navijači su opet nekoliko puta skandirali: "Ivan Leko, Bruges Army!"
"Ovo je jednostavno nevjerojatno i presretan sam," reagirao je trener Bruggea nakon osvajanja naslova.
"Podrška koju smo iz tjedna u tjedan dobivali od navijača bila je fantastična, i to u trenucima kada smo proteklih mjeseci stalno morali hvatati zaostatak. I danas je to bila teška utakmica, ali zaista sam sretan zbog njih i svih koji vole naše boje. Veliki je ovo dan nakon vrlo stresne utakmice", rekao je Leko za službenu stranicu kluba.
Osvrnuo se i na samu utakmicu.
"Trebali smo u ovoj utakmici već imati vodstvo od 3-0 nakon toliko prilika. A onda, kada u završnici primimo taj gol za izjednačenje, pomisliš: 'Zašto se to sada nama mora dogoditi?' Zatim smo morali čekati dobrih pet minuta da završi utakmica u Gentu. Na kraju, mislim da je najbolja momčad u Belgiji ovo itekako zaslužila. Imamo najbolji napad i najbolju obranu. U nogometu bi, idealno gledajući, najbolji nogomet jednostavno trebao pobijediti. Ovo je dobro za nogomet: da momčad koja se usudi riskirati i igra na to da zabije gol više na kraju postane prvak. Zadovoljan sam zbog svih koji su bili dio ovoga."
Dotaknuo se Ivan Leko i svog prethodnika Nickyja Hayena.
"Bila je to teška, ali hrabra odluka o promjeni trenera. Ni meni tada nije bilo lako, ali onda kada radite 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu i svejedno dočekate svoju sreću.... to pruža veliko zadovoljstvo. Na tome želim svima zahvaliti, a sada prije svega moramo uživati u tome što smo već prvaci jednu utakmicu prije kraja Lige za prvaka. Ovo je sjajan rezultat za nas! Ovo je vjerojatno mojih najboljih pet do šest mjeseci ikada, jer smo pobijedili u jako puno utakmica. Kada imate prosjek od 2,40 do 2,45 golova po utakmici, uvijek imate tri cilja: prvo, morate ostvariti rezultate, drugo, vrlo sam energičan kada je u pitanju nogomet i volim igrati vrhunski nogomet, i treće, želim svoje igrače učiniti boljima."
Zaključno, još je jednom istaknuo kako je najbolja momčad u Belgiji podigla prvenstveni naslov.
"Ako pogledate rezultate, morate primijetiti da su to nevjerojatni rezultati. Prošlo je puno vremena otkako je netko mogao pokazati ovako nešto. Naš nogomet je u proteklih nekoliko mjeseci bio najbolji nogomet u Belgiji, bez obzira na to što ljudi govorili. Konačno, moji igrači su nevjerojatno napredovali i jako sam ponosan na to. Također sam ponosan na stožer, sebe, igrače, ali i na navijače koji su uvijek vjerovali da je ovo moguće. To je činjenica koja daje dodatno samopouzdanje, ali i dodatnu odgovornost. Ovo nije 'copy-paste' od prije nekoliko godina, već nešto novo. Pokušali smo predviđati situacije i napraviti najbolje moguće s kadrom koji imamo. "Stvarno sam uživao u proteklih šest mjeseci sa svojim dečkima. Donijeli smo nogomet kakav mislim da svaki navijač Cluba želi gledati. Uz to puno i pobjeđujemo, kao na primjer u doigravanju, gdje smo dobili mnogo utakmica i postigli mnogo golova. Zato sam iznimno ponosan na sve!", zaključio je ponosni Ivan Leko.



.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)




.jpg.webp)
.jpg.webp)

.jpg.webp)