
Ponikao je u Slaven Belupu, igrao protiv Hrvatske na Euru, a sad je potpisao za četvrtu momčad Nizozemske
Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 25.05.21. | 21:09
Veznjak je s 11 godina preselio u Švicarsku za koju je igrao protiv mladih Vatrenih
Nizozemski Vitesse završio je prvenstvo kao četvrta momčad lige iza Ajaxa, PSV-a i AZ-a, a iduće sezone će igrati kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Prvo pojačanje za iduću sezonu im je mladi švicarski reprezentativac Toni Domgjoni koji je prve nogometne korake napravio u Slaven Belupu. 22-godišnji veznjak je u Nizozemsku stigao kao slobodan igrač iz Zuricha, a s Vitesseom je potpisao ugovor na tri godine.
Domgjoni ima i hrvatsko državljanstvo, a protiv Hrvatske je igrao na Euru mladih kada su mladi Vatreni slavili s 3:2, što je bio i ključni rezultat za prolazak u četvrtfinale Hrvatske. Dosad je za mlade Švicarce odigrao 18 utakmica, a u Zurich je stigao s 11 godina i prošao sve mlade selekcije do seniora. U četiri sezone seniorskog nogometa za švicarski klub odigrao je 121 utakmicu u svim natjecanjima.
✍???? ???????????????? ????????????????
— Vitesse (@MijnVitesse) May 25, 2021
Toni Domgjoni heeft een driejarig contract getekend met een optie voor nog een seizoen
➡️ https://t.co/pSQA7FMzJr#Vitesse #GeenBrugTeVer #GrüeziToni pic.twitter.com/IhPpGd9LsH
„Nakon 4 sezone i više od 120 utakmica za FC Zürich, mislio sam da je vrijeme za novi korak. Nakon razgovora s Vitesseom imao sam dobar osjećaj. Radujem se što ću s klubom igrati Europu i nadam se dobrim nastupima u natjecanjima“, rekao je za službenu stranicu kluba.
Domgjoni je ponikao u generaciji Slaven Belupa koja je iznjedrila i Kristijana Bistrovića protiv kojeg je igrao u već spomenutoj utakmici na Euru.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.