REUTERS/Phil Noble
REUTERS/Phil Noble

Parižani ušli u odabrano društvo, a Mbappeu pripala utješna nagrada

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 30.05.26. | 21:34

Iza nas je već 71. sezona najelitnijeg europskog klupskog natjecanja

Francuski velikan Paris Saint-Germain postao je tek deveti klub koji uspio obraniti naslov prvaka nakon Real Madrida, Benfice, Intera, Ajaxa, Bayerna, Liverpoola, Nottingham Foresta i Milana.

Kraljevski klub je od 1956. do 1960. osvojio pet naslova u nizu, dok je od 2016. do 2018. spojio tri naslova prvaka. Benfica je obranila naslov 1962. godine, nakon što je godinu dana ranije osvojila svoj prvi pokal. Inter je slavio 1964. i 1965. godine, Ajax je između 1971. i 1973. spojio tri europska naslova.

Bayern ima tri titule u nizu od 1974. do 1976., Liverpool je bio prvak Europe 1977. i 1978., a Redse je naslijedio Nottingham Forest (1979. i 1980.). Među klubovima koji su uspjeli obraniti titulu bio je i Milan (1989, 1990).

Inače, Real Madrid najtrofejniji je europski klub sa 15 naslov prvaka. Na drugom mjestu je Milan sa sedam titula, Bayern i Liverpool su slavili po šest puta, dok Barcelona ima pet naslova. Ukupno su 24 kluba barem jednom osvojila elitno natjecanje Starog kontinenta. Najviše titula, 20 je otišlo u Španjolsku, engleski klubovi su slavili 15, a talijanski 12 puta.

Dodajmo još i da je napadač Real Madrida Kylian Mbappe najbolji je strijelac Lige prvaka ove sezone s 15 golova.

LJESTVICA STRIJELACA:

15 - Kylian Mbappe (Fra/Real Madrid)

14 - Harry Kane (Eng/Bayern Munchen)

10 - Anthony Gordon (Eng/Newcastle United), Hviča Kvarachelija (Gru/PSG), Julian Alvarez (Arg/Atletico Madrid)

8 - Erling Haaland (Nor/Manchester City)

7 - Victor Osimhen (Nig/Galatasaray), Luis Diaz (Kol/Bayern Munich), Ousmane Dembele (PSG)...

(Hina)


Tagovi

UEFA Liga prvakaParis Saint-GermainKylian Mbappé

Sljedeća vijest