Marko Prpic/PIXSELL
Marko Prpic/PIXSELL

Ostvareni uvjeti za povijesne izbore: Grad Zagreb odobio novi Dinamov Statut

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 22.08.25. | 12:13

Izglasan je ovog tjedna na Skupštini

Ovog je utorka na Maksimiru održana povijesna Dinamova Skupština, na kojoj je izglasan i novi klupski Statut. Taj dokument omogućava prve u potpunosti demokratske izbore, a nakon te jednoglasne odluke Skupštine čekalo se i odobrenje, odnosno potvrda Grada Zagreba. Ono je tri dana poslije i stiglo, čime su se i pohvalili na Dinamovim klupskim stranicama.

„Drage dinamovke i dinamovci, veliko nam je zadovoljstvo izvijestiti vas da je Gradski ured za opću upravu i imovinsko-pravne poslove, na ponos i sreću svih nas, potvrdio novi Statut GNK Dinamo usvojen na povijesnoj Skupštini kluba održanoj u utorak, 19. kolovoza. Čestitamo”, poručili su iz kluba.

Što to znači? Ovo je ujedno i implikacija da su sad stvoreni i ostvareni svi uvjeti za povijesne izvore, na kojima će se prvi put u povijesti svih 50 članova Skupštine Plavih birati direktnom demokracijom. Naime, dosad je na taj način birano tek 25 od ukupnop 60 skupštinara, a preostalih 35 je određivao Izvršni odbor Dinama. To će se, dakle, promijeniti već na idućim izborima, no njihov datum još nije potvrđen.


HNL, 4. kolo

Petak, 22. kolovoza

Vukovar 1991 – Gorica, 20.00

Subota, 23. kolovoza

Slaven Belupo – Lokomotiva, 18.45

Dinamo – Istra 1961, 21.00

Nedjelja, 24. kolovoza

Osijek – Hajduk, 18.30

Rijeka – Varaždin, 21.00

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

Hrvatska nogometna ligaHNLGNK DinamoZvonimir Boban

Ostale Vijesti