Osijek u sedam minuta zabio tri pogotka i stigao do druge pobjede u HNL-u (FOTO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 04.08.19. | 21:56

Inter je bio vrlo dobar u prvom poluvremenu, ali je Osijek trima brzim pogocima u nastavku stigao do preokreta.

Gosti su puno bolje ušli u utakmicu, te su zasluženo prvi stigli do vodstva. Loša reakcija obrane Osijeka, Bosec je okomito ušao u 16-erac, pucao lijevom nogom, a lopta je dobila neuhvatljivi luk te je njegov udarac već matirao Ivušića, ali Serderov ništa nije htio prepustiti slučaju pa je na drugoj stativi potvrdio pogodak koji dovodi momčad Samira Toplaka u vodstvo. Od 21. minute gosti vode pogotkom njihovog najboljeg igrača – 0:1

Pet minuta nakon toga Kohorta podiže transparent posvećen Danu pobjede na kojem  piše „Neuništiva ideja i pothvat junaka doveli su do slobode svih Hrvata!“, a taj transparent bio je i najupečatljivija stvar koju smo mogli vidjeti od Osječana u prvih pola sata.

U 35. minuti Šutalo griješi, Inter umalo stiže do povećanja vodstva, ali obrana Osijeka uspjela je popraviti stvar tako da ostaje 0:1.

U 40. Pokušava Pilj, ali vratar gostiju je siguran.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao pa ih je domaća publika gromoglasnim zvižducima ispratila na predah.

U drugom poluvremenu gledali smo neki drugi film. Osijek je bio odlučniji u namjeri da stignu do sva tri boda, a sve najbitnije situacije (čitaj: golovi) dogodili su se u razmaku od 68. do 75. minute.

Osijek je stigao do poravnanja preko Petra Bočkaja. Enfant terrible osječkog, a i hrvatskog nogometa je sve sam napravio. Prošao je Pero Bombardero po lievoj strani, otvorio se na udarac, te matirao vratara Ferliha sa nekih sedam – osam metara – 1:1

Svega minutu nakon toga u prvi plan dolazi Kleinheisler. Marić je odlično podvalio loptu osječkom dirigentu igre koji iz blizine matira Ferliha za potpuno ludilo u Gradskom vrtu. – 2:1

U 75, minuti u strijelce se upisuje i najskuplje pojačanje u povijesti Osijeka, Antonio Mance. Domaći sastav izveo je korner, nastala je velika gužva, a u njoj se najbolje snašao Mance koji iz blizine zabija za rezultat koji će se kasnije pokazati i konačnim. – 3:1

Do kraja utakmice valja izdvojiti još jedan udarac Mancea, ali promjene na semaforu ipak nije bilo.

Nakon tri odigrana kola Osijek se nalazi na 4. mjestu sa dvije pobjede i jednim porazom, dok je Inter sedmi sa samo jednim remijem iz tri utakmice.

U sljedećem kolu Osijek na domaćem terenu dočekuje aktualnog prvaka GNK Dinamo, dok Inter ide u goste Lokomotivi.

(foto:pixsell)

Petar BočkajAntonio ManceLaszlo KleinheislerOsijekSerder SerderovInter ZaprešićSamir Toplak