Osijek u Gradskom vrtu slavio protiv Rijeke

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 17.02.18. | 17:11

Osječani su spašavali dobivenu utakmicu…

U 22. kolu HNL-a Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Rijeku 2:1.

Utakmicu je usmjerio izravan crveni karton Župarića u 6. minuti. Župarić je kao zadnji igrač srušio Grezdu.

Osijek je nakon toga očekivano preuzeo inicijativu, ali pravih prilika nije bilo. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0.

Osijek je drugo poluvrijeme otvorio opasnim udarcem Grgića s ruba šesnaesterca, a u 49. isti igrač doveo je Osijek u vodstvo. Lopa i Boban kombinirali su na lijevom krilu, a lopta je došla do Grgića na drugoj stativi koji ju je pokraj Zute i Sluge uspio provući do mreže.

U 55. minuti Raspopović je skrivio jedanaesterac na Bobanu, a Hajradinović s bijele točke povisio vodstvo Osijeka na 2:0.

Pred sam kraj utakmica Pavičić je preciznim volejem smanjio na 2:1, ali je Osijek uspio sačuvati dva boda.

Osijek je ovom pobjedom preskočio Rijeku na trećem mjestu. Osječani sada imaju 39 bodova, jedan više od Rječana.