Olićev Munchen ide u baraž za ostanak, Stuttgart i Hannover vraćaju se u Bundesligu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 21.05.17. | 19:58

Zaključena je sezona u drugoj njemačkoj ligi.

Njemački drugoligaši odradili su posljednje 34. kolo sezone. Povratak u Bundesligu su izborili Stuttgart i Hannover, dok je na trećem mjestu završio Braunschweig, koji će igrati dodatne kvalifikacije za plasman u elitni razred njemačkog nogometa protiv Wolfsburga. Stuttgart je pobjedom 4:1 nad Wuezburger Kickersom osvojio prvo mjesto, a drugi je Hannover, koji je remizirao 1:1 protiv Sandhausena.

U treću ligu su pali Wuezburger Kickers i Karlsruher, a velika se borba odvijala za 15. mjesto i ostanak u ligi između Bielefelda i 1860 Munchena. Na kraju su više sreće imali igrači Bielefelda, koji su odigrali 1:1 kod Dresdena, dok je momčad Ivice Olića imala rezultat u svoju korist sve do 86. minute  kada prima pogodak za izjednačenje, a u sudačkoj nadoknadi i za poraz. Ivica Olić je za goste ušao u igru u 78. minuti. Momčad Munchena sada mora u doigravanje za ostanak protiv Regensburga.