Forvis REUTERS/Susana Vera

Odigran prijateljski susret dva sudionika Svjetskog prvenstva koji se mogu susresti u osmini finala

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 17.11.22. | 13:00

Afrička reprezentacija nadigrala europsku.

Dva sudionika Svjetskog prvenstva u Abu Dhabiju (Ujedinjeni Arapski Emirati) odigrala su prijateljsku utakmicu u kojoj je Gana nadigrala Švicarsku i na kraju slavila s 2:0. Nakon prilično tvrdih prvih 45 minuta u kojima nije bilo golova, a Gana je bila nešto opasnija momčad na terenu, afrička reprezentacija slomila je vrlo dobrog Yanna Sommera u 70. minuti golom Mohammeda Salisua, a četiri minute kasnije igrač Bristol Cityja Antoine Semenyo postavio je konačni rezultat, 12 minuta nakon što je ušao u igru umjesto kapetana Andrea Ayewa.

U nastavku utakmice Hakan Yakin isprobao je igru s tri stopera, što su Crne zvijezde kaznile i s pobjedom se otisnule na Svjetsko prvenstvo na kojem će igrati u skupini H s Portugalom, Urugvajem i Južnom Korejom.

Zanimljivo, ove dvije momčadi mogu se susresti i u osmini finala prvenstva, budući da se skupina H križa sa skupinom G u kojoj se još nalaze Brazil, Srbija i Kamerun. (nr)