HNK Hajduk
HNK Hajduk

OCJENE – Hajduk: Nisu podlegli pritisku ratničke utakmice, ostaje mali žal za prilikom Čoline

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 10.08.22. | 20:55

Nije to bila najljepša utakmica koju su odigrali, ali su pokazali karakter i borbenost kojom su se plasirali u play-off protiv Villarreala.

Hajduk je poražen u Guimaraesu od Vitorije s 0:1, a prolaz u play-off je osiguran. Bijele čekaju dvije utakmice protiv Villarreala nakon ratničke atmosfere u Guimaraesu. Unatoč porazu hajdukovci su uspjeli zadržati prednost i osigurati prolaz. Nisu podlegli neprijateljskom okruženju, a zbog tog prolaza i zadržavanja prednosti vidjeli smo sljedeće ocjene za igrače:

Lovre KalinićVratar
<p>Primio je gol kod kojeg je teško procijeniti s tribine je li mogao bolje reagirati. No nakon njega nije pokazivao znakove nesigurnosti. Do kraja je imao nekoliko intervencija, a u malo kojoj je trebao značajniji angažman. Solidna partija kapetana koji je držao svojim gestama i povicima momčad budnom do kraja susreta. </p>
Ocjena
6
Dino MikanovićObrana
<p>S njegove strane je došao ubačaj Ogawe za vodstvo Vitorije. Kasnije nije popuštao, ali se kako je utakmica odmicala dosta trošio u borbi s pokušajima Jote II. Dambrauskas ga je odlučio zamjeniti u 86. minuti kad je u igru poslao Lovrencsicsa.</p>
Ocjena
6
Stefan SimićObrana
<p>U Splitu je bio jako dobar i siguran, a u Guimaraesu nije pokazao istu igru. Mogao je u paru s Elezom bolje reagirati kod gola za vodstvo Vitorie. Pred kraj prvog dijela napravio je prekršaj na centru zbog kojeg je dobio žuti karton. Dambrauskas se iz opreza da ne dobije u ovako nabijenoj utakmici i isključujući zamijeniti ga s Borevkovićem.</p>
Ocjena
6
Josip ElezObrana
<p>Mogao je bolje reagirati kod gola za vodstvo. Osim te situacije u nastavku se uspješno nosio s Andersonom, a kasnije sa Silvom. Pokušavao je kreirati i napade dugim loptama po kojima je poznat, ali nije bilo ofenzivnog učinka suigarča. </p>
Ocjena
6
Dario MelnjakObrana
<p>Kao i kod Mikanovića, trošio se na zaustavljanje pokušaja Vitorie s krila. Nije imao puno prilika za svoje poznato priključivanje napadu. U drugom dijelu Vitoria je pokušavala najviše preko njegove strane, ali bez uspjeha. </p>
Ocjena
6
Emir SahitiVezni red
<p>Uklopio se u ratnički mentalitet s kojim su se susreli igrači Hajduka. Pretrpio je udarac Tiaga Silve koji sudac nije primjetio, ali Portugalca je pravda stigla kasnije. </p>
Ocjena
6
Lukas GrgićVezni red
<p>Na njega su Portugalci bili najnabrijaniji, a on im je uzvratio istom mjerom. Nosio se u borbi s veznim redom i pokrivao u obrani. Vitoria je znala doći u priliku, ali igrači Hajduka su uključujući i njega bili pravovremeni u otklanjanju opasnosti.</p>
Ocjena
6
Josip VukovićVezni red
<p>Imao je problema u predaji lopte. Nekoliko puta je pogriješio, ali srećom bez većih posljedica. U defenzivnom dijelu odradio je sve pravovremeno, a ono što je pogriješio stizali su suigrači.</p>
Ocjena
6
David ČolinaObrana
<p>Imao je najbolju priliku u prvom dijelu za Hajduk. Izbio je sam pred Varelu, odlučio se na prebacivanje vratara, ali prebacio je vrata. S njim u prvih 11 iznenadio je i Dambrauskas, a onda ga je u 62. minuti zamijenio Biukom. </p>
Ocjena
6
Filip KrovinovićVezni red
<p>Mogao je možda bolje reagirati kod prilike u 83. minuti kad je imao na dvije strane Livaju i Biuka. S druge strane ostalo je odradio bez zamjerki. &nbsp;</p>
Ocjena
6
Marko LivajaNapad
<p>Borio se sa stoperima Vitorije, navlačio ih na sebe. Na kraju je imao i priliku za gol kod ubačaja Biuka, ali je za koji centimetar zakasnio. Nije zabio gol, a u obrani je bio često kod prekida domaćih i otklanjao opasnosti u nekoliko navrata. Dao je doprinos kao i ostali u zadržavanju prednosti iz Splita.</p>
Ocjena
6
Toni BorevkovićObrana
<p>Ušao je od 46. minute umjesto kartoniranog Simića i učvrstio zadnji red Splićana. Možda i najbolji pojedinac današnjeg susreta u redovima Hajduka. Bio je pravovremen u duelima i otklanjao svaku situaciju koja je mirisala na opasnost.</p>
Ocjena
6
Stipe BiukNapad
<p>Od 62. minute umjesto Čoline, stvorio u par navrata opasnost za obranu Vitorije. Najopasnije je bilo u 69. minuti kad je prošao po lijevoj strani i ubacio za Livaju. Kasnije je prešao na desnu stranu i odradio korektno zadatke u obrani.</p>
Ocjena
6
Chidozie AwaziemObrana
<p>Od 74. umjesto Sahitija. Damnbrauskas ga je uveo da pojača zadnji red s tri stopera i poakazlo se kao pogodak.</p>