Ivo Cagalj/PIXSELL

OCJENE – Hajduk: Još odzvanja Kalinićevo ime, obrana najsigurnija ove sezone, Lovre siguran kad je trebalo

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 20.04.22. | 21:49

Dambrauskas je dobio drigi od svoja tri derbija s Kopićevim Dinamom, ponovno nije primio pogodak, za razliku od ožujka, ovaj put je nadmudrio trenera Modrih.

Slažete li s ocjenama Bijelih?

Lovre KalinićVratar
<p>Kad je trebalo bio je pravi. A trebalo je kad je Mišić raspalio u 70. minuti nakon gola Hajduka, a Lovre sjajnom paradom odbio loptu u korner. </p>
Ocjena
7.5
Dino MikanovićObrana
<p>Asistent, preorao desnu stranu, zatvorio Oršića. Nekad je i malo opisnih riječi dovoljno za prikazati koliko je dobro odigrao. Jedan od najboljih igrača Hajduka danas.</p>
Ocjena
8
Josip ElezObrana
<p>Odigrao isto kao i Ferro dobru utamicu. Pravovremene reakcije u svakom trenutku.</p>
Ocjena
7.5
Francisco FerroObrana
<p>Čvrstina koja je izostala u derbiju protiv Rijeke danas je itekako pokazao. Nijedan napadač nije imao načina kako ga prijeći.</p>
Ocjena
7.5
Dario MelnjakObrana
<p>Do sudara s Lauritsenom odigrao dobro, bez greške. Sudar glavama nakon kornera Dinama poremetio ga je, a pokušao je hrabro odigrati nekoliko minuta s puknutom arkadom. Ipak, bol je bila jača pa je igru napustio u 32. minuti.</p>
Ocjena
6.5
Josip VukovićVezni red
<p>Uz Korvinovića najrastrčaniji na terenu. Borben i pun žari za pobjedom odigrao je ovaj susret. Kako bi se u narodu reklo preorao je teren i nije ostavljao ni minimalne mogućnosti veznom redu gostiju da razviju napad. Izašao u 74. minuti zbog ozljede. </p>
Ocjena
7.5
Marco FossatiVezni red
<p>Kad imaš više duela od veznjaka poput Arijana Ademija onda si sigurno odigrao jako dobru utakmicu. Valdas mu je zadao jasnu ulogu iz koje nije nijednom improvizirao. </p>
Ocjena
7
Filip KrovinovićVezni red
<p>Najkompletniji igrač današnjeg derbija. Neprelazan u obrani, doslovno se bacao na svaku loptu. Prema naprijed diktirao tempo igre, pravovremeno mijenjao strane, proigravao i u konačnici jedan od zaslužnijih za pravi presing na zadnju liniju Dinama. </p>
Ocjena
7.5
Jan MlakarNapad
<p>Primarno napadač, ali danas je imao obrambene zadatke koje je odradio jako dobro. Sudjelovao u svakom pritisku na zadnju liniju Dinama, a na tlu je imao pet od pet duela do pred kraj susreta.</p>
Ocjena
7
Nikola KalinićNapad
<p>Najopasniji igrač Hajduka danas. Strijelac gola za pobjedu i oživljavanje sna o tituli. Osjetio je ono skandiranje s tribina svoga imena zbog čega se između ostalog i vratio u bijelo jato. </p><p>&nbsp;</p>
Ocjena
8.5
Marko LivajaNapad
<p>Možda je izostao gol, ali odradio danas veliki dio posla. Dinamo je gledao na njega kao jednu od najvećih opasnosti pa su mu i najviše pažnje davali. Pri kraju kreirao jedan na jedan situaciju za Sahitija koju je ovaj propustio realizirati.</p>
Ocjena
7.5
David ČolinaObrana
<p>Od 32. minute. Ušao kao zamjena za Melnjaka. Nije imao grešaka, ali nije ni konkretnije ništa napravio. Izašao iz igre u 86. minuti.</p>