Slavko Midzor/PIXSELL

OCJENE - Dinamo: Špikić kao Giggs, Oršić i Drmić nezaustavljivi, Perić pokvario savršenu predstavu...

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 09.08.22. | 22:45

Kad se sve zbroji, Dinamo je bio bolji nego prije, dobio utakmicu koju je morao dobiti

Evo kako smo ocijenili Modre i njihova trenera, slažete li se s nama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Velika je bila ona obrana u 17. minuti, udarac Jankova bio je zicer, ali Dinamov vratar hladnokrvno je obranio. Odmah nakon toga dobio je Jankov i drugi žuti karton zbog faula nad Ademijem. Siguran je bio Livaković čitavu utakmicu, bez greške, kod golova nije mogao ništa. Valjda je ispunio kvotu kikseva za ovu (polu)sezonu, nastavi li u ovakvoj formi, Dinamo ne mora brinuti. To što se događalo nakon 3:0 nema s njim nikakve veze.</p>
Ocjena
7
Stefan RistovskiObrana
<p>Odlično je odigrao poluvrijeme, na odmoru ostao u svlačionici. Asistirao Drmiću za pogodak, bio energičan, možda i malo prenervozan, dobio nepotrebni žuti karton. Odradio je sve kako treba u obrani, u napadu bio vrlo aktivan. Ulazi u lanjsku formu, sad već postaje standardan na desnom boku.</p>
Ocjena
7
Boško ŠutaloObrana
<p>Opet smo vidjeli da će biti veliko pojačanje! Staložen, pravovremen na svakoj lopti u zraku i na tlu, miran i točan u distribuciji Znao je i uzeti loptu, otići naprijed, darovati napadače lijepim loptama. Uskoro će, ako je zdrav, postati nezamjenjiv u obrani. Pravi dobitak uoči play-offa Lige prvaka, važan adut protiv neugodnih Norvežana. Vratio se na teren u pravi tren, nije moglo bolje.</p>
Ocjena
7
Dino PerićObrana
<p>Oba gola idu mu na dušu. Do te nadoknade prvog poluvremena odigrao bez greške, pokupio je sve što mu je bio u dometu. A onda nedorečen u skoku, Ludogorec je smanjio, potom je i nespretno skrivio kazneni udarac. Pomalo i nesretno, lopta je pronašla ruku, ali, piše mu se da je krivac. Nakon toga kao da mu se uvukla nesigurnost, rekacije su mu bile daleko od idealnih. Šteta, to igranje rukom pokvarilo je i njegovu i Dinamovu savršenu partiju, ali na kraju je dobro završilo.</p>
Ocjena
5.5
Robert LjubičićVezni red
<p>Fenomenalno prvo poluvrijeme. Igrao je presing, uzimao lopte, brzo ih dodavao prema naprijed. Zahvaljujući i njemu Dinamo je stalno bio blizu suparničkim vratima, a obrana Ludogoreca na mukama. Neumorni trkač, sveprisutan. Nije lijevi bek, to se opet vidjelo, ali sve se više privikava na tu ulogu.</p>
Ocjena
7
Josip MišićVezni red
<p>I on je izišao na poluvremenu, odigrao je u svom stilu. Bolji nego u Razgradu, nije griješio, bio je racionalan, uvijek tamo gdje treba. Tek je jednom izvisio, ali nisu Bugari to iskoritsili. Odmorio se i on za Hajduk, ako je ovo naznaka dizanja u formi, onda je Čačić dobio važnog igrača za derbi.</p>
Ocjena
6.5
Arijan AdemiVezni red
<p>Imao je na samom početku veliku priliku, Sluga ga ja zaustavio, potom još jedan pokušaj. Bio je motiviran od prve minute, 'nabrijan', a kad je takav onda daje ton čitavoj momčadi. I kad je Dinamo bio u lošijoj fazi, kad nije išlo prema naprijed, Ademi je smirivao, tražio od suigrača da se smire i nastave kao u prvom dijelu. Važan je njegov autoritet na travnjaku, opet se to pokazalo. I on, kao i još neki igrači, bolji nego prije tjedan dana, očekujemo ga u Norveškoj u pravoj formi.</p>
Ocjena
6.5
Dario ŠpikićNapad
<p>Podsjetio je na Ryana Giggsa i slavnim danima Manchester Uniteda. Kako je probijao, dodavao, proigravao. Bio je nerješiva zagonetka za Bugare, a za razliku od nekih suigrača nije previše pao u drugom dijelu, nastavio je igrati napadati. Jako ga motiviraju velike utakmice, u njima je redovito među najboljima, a ove sezone rijetko je zakazao. Dinamo je dobio odličnog igrača, u kojega se može pouzdati u svakom trenutku. Veliko Čačićevo otkriće!</p>
Ocjena
7.5
Martin BaturinaVezni red
<p>Baš mu pristaje ta 'desetka' na leđima, ponekad zagospodari travnjakom, podsjeća, iako je to rano reći, na Matea Kovačića. Jednsotavna rješenja, samouvjerenost kao da mu je 30 godina, kormilari Dinamovom igrom. I, suigrači mu vjeruju, daju mu loptu i kad možda ne bi trebali, a om uvijek nešto izvuče. Šteta što nije ostao na terenu i u nastavku, možda bi put do pobjde ipak bio lakši.</p>
Ocjena
7
Mislav OršićNapad
<p>Kao u najboljim danima. Od prve minute živa napast za Bugare, napadao, branio, vraćao se, išao naprijed. Zapravo, po Oršićevom govoru tijela vidjelo se i kakav će biti Dinamo, rastrčan, razigran. Zabio je s bijele točke, a onda i onaj 'svoj' gol, sudjelovao je kod prvog gola, izborio 11 metara za četvrti. To je Oršićč kakav treba Dinamu i radi razliku i na europskoj razini.</p>
Ocjena
8
Josip DrmićNapad
<p>- Igrao do 71. minute. Nezaustavljiv, kao i Oršić. I, na stranu i to što je zabio, iako je to bio baš gol kakav Dinamu treba. Lagan, jednostavan, golgeter na pravom mjestu i rutinska realizacija. Nego je uz to orao i kopao, presijecao more gostujućih akcija, imao prste u sva tri gola u prvom dijelu. Ukratko, Drmić je odradio baš sve ono zbog čega je došao u Dinamo.</p>
Ocjena
8
Sadegh MoharramiObrana
<p>Od 46. minute umjesto Ristovskog. Nije bio odveć zapažen, tek po žutom kartonu i još ponekom prekršaju. Ali, odradio je korektno, bez neke radikalne greške.</p>
Ocjena
6
Amer GojakVezni red
<p>Od 46. minute umjesto Mišića. Iznenađenje u sastavu, s obzirom na status u zadnje vrijeme, nekad je na tribini, nekad, eto, i na terenu. Koristan, malo samozatajan prema naprijed, ali - u redu.</p>
Ocjena
6
Luka IvanušecVezni red
<p>Od 46. minute umjesto Baturine. Čačić ga je zbog loše forme premjestio na klupu, ali to ne znači da protiv Hajduka neće biti u startnoj postavi. Imao jedan opasan pokušaj, Sluga ga je zaustavio.</p>
Ocjena
6
Bruno PetkovićNapad
<p>Od 71. minute umjesto Drmića. Dio navijača dočekao ga je zvižducima, ali nije se obazirao i već u prvoj akciji glavom otklonio opasnost iz šesnaesterca. Trudio se, zvižduci su ga motivirali, a za kraj je hladnokrvno zabio s bijele točke.</p>